• Zespół Oświatowy w Mikołajkach mieści się przy ul. Papieża Jana Pawła II 7. Zajmuje 26 sal lekcyjnych, w tym dwie pracownie informatyczne, biblioteka z czytelnią, dwa gabinety pedagogów, gabinet logopedy, gabinet psychologa, dwie świetlice i salka do nauki własnej. Są tu również pracownie językowe, sale do zajęć wyrównawczych, sala zabaw (Radosna Szkoła).

Zajęcia sportowe odbywają się w hali sportowej i na boiskach sportowych - Orlikach.Teren przy szkole jest ogrodzony, mieszczą się na nim m.in. teren zielony, parking dla pracowników i rodziców.

Kadra to przede wszystkim nauczyciele dyplomowani. W skład grona pedagogicznego, poza nauczycielami poszczególnych przedmiotów i edukacji wczesnoszkolnej, wchodzą również bibliotekarze, pedagodzy, psycholog, wychowawcy świetlic oraz logopeda. Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godzinie 8:00 i trwają po 45 min. Świetlica pracuje od godziny 6:30 do 15:30. Po południu działa świetlica socjoterapeutyczna.