Sport szkolny

      • 5 medali na Lekkoatletycznnych Nadziejach Olimpijskich w Pasłęku !!!!!!
        Z rewelacyjnej strony zaprezentowali się nasi uczniowie z rocznika 2015-2016, którzy walczyli o jak najlepsze miejsca w dwóboju ( bieg + konkurencja techniczna ) Na zaycięzców oprócz złotych medali czekały bilety na Finał Krajowy, który odbędzie się we wrześniu na Stadionie Narodowym w Chorzowie !!!
        1 miejsce Maja Kiel ( dwóbój skok wzwyż+300m) bilet do Chorzowa
        1miejsce Zuzanna Lorenc ( dwóbój piłeczka Palantowa+300m) bilet do Chorzowa
        2miejsce Julia Raczkowska ( dwóbój skok wzwyż+60m)
        3miejsce Felicja Wieczorek ( dwóbój piłeczka Palantowa+60m)
        3 miejsce Miłosz Morgaś ( dwóbój skok w dal+300m)
        6m Łukasz Bałdyga ( dwóbój 60+skok w dal)
        7m Ksawery Wilczyński ( dwóbój 60+skok w dal)
        Oprócz sportowej rywaliacji, wyjazd na taką imprezę sportową był świetną okazją do integracji z rówieśnikami z pozostałych szkół podstawowych z tereny gminy Mikołajki.
        Gwiazdą imprezy była Mistrzyni Europy w Maratonie, Pani Aleksandra Lisowska, która chętnie rozdawała autografy i robiła pamiatkowe zdjęcia z naszymi zawodnikami. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i bidony oraz posiłek regeneracyjny.
        Wyjzad został sfinansowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki
      • Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do 9 edycji ogólnopolskiego programu sportowo-edukacyjnego Drużyna Energii !!!!

        Od dziś (6 maja) rozpoczynamy najważniejszą i najbardziej angażującą część projektu. W nadchodzących tygodniach zadaniem zakwalifikowanych szkół będzie odtwarzanie zestawów ćwiczeń przygotowanych przez naszych sportowych Ambasadorów, reprezentujących 5 wyjątkowych drużyn: wiatru, słońca, ziemi, wody i serca.

        Nauczyciele wychowania fizycznego (szkolni opiekunowie projektu) będą nagrywać swoich uczniów podczas wykonywania tych zadań, a następnie systematycznie przesyłać materiały wideo poprzez Strefę Uczestnika na stronie DruzynaEnergii.pl.

      • BADMINTONIADA 2026

         5 marca w hali sportowej przy Zespole Oświatowym w Mikołajkach odbył się turniej badmintona, "Badmontoniada" o puchar Dyrektora Zespołu Oświatowego w Mikołajkach. W turnieju wystartowało około 70 dzieci z 6 szkół podstawowych: z Mikołajek, Jezioran, Rynu, Orzysza, Stawigudy i Giżycka. Dzieci rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta.

        Końcowe wyniki:

        Kat. chłopców klasy 3-4 miejsce I- Gruniewicz Dominik, II- Rogisz Aleksander, III- Szpilewicz Szymon

        Kat. dziewcząt klasy 3-4 miejsce I- Mazur Weronika, II- Jagiełło Magdalena, III- Zuzanna Lorenc Mikołajki

        Kat. chłopców klasy 5-6 miejsce I- Tabarkiewicz Mikołaj, II- Cyprian Choiński, III- Rudnicki Grzegorz

        Kat. dziewcząt klasy 5-6 miejsce I- Wiktoria Popielarczyk, II- Mazur Amelia, III- Jlia Zdun Mikołajki, IV Joanna Kowalska Mikołajki

        Kat. chłopców klasy 7-8 miejsce I- Kowalski Adam Mikołajki, II- Anulak Łukasz, III- Sierocki Jakub Mikołajki

        Kat. dziewcząt klasy 7-8 miejsce I- Szczepkowska Kornelia, II- Nitkiewicz Hanna, III- Kaja Rutkowska Mikołajki, IV- Michalina Kępa Mikołajki

        Dodatkowo Kacper Lubelski został nagrodzony statuetką dla najmłodszego zawodnika turnieju.  Kacper chodzi do I klasy Szkoły Podstawowej w Mikołajkach.

        Zespół Oświatowy w Mikołajkach godnie reprezentowali następujący uczniowie: Kacper Lubelski, Lena Tryszczyńska, Felicja Wieczorek, Zuzanna Lorenc, Szymon Bonicki, Maciej Sierocki, Joanna Kowalska, Julia Zdun, Franciszek Jarguz, Kowalski Adam, Sierocki Jakub, Krystyna Łazarska, Michalina Kępa i Kaja Rutkowska. Dzieciaki reprezentujące szkołę z Mikołajek pod okiem Pana Pawła Jarguza godnie i z należytym zaangażowaniem walczyli w turnieju.

        Szkolne koło dziennikarskie

      • Nasi Uczniowie w akcji! Udział w wydarzeniu „Cheerleading to Sport”


         11 grudnia 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu „Cheerleading to Sport”, które odbyło się w Hotelu Gołębiewskim w Mikołajkach. Spotkanie rozpoczęło się wykładem poświęconym cheerleadingowi – jego historii, zasadom oraz roli w sporcie. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach praktycznych, podczas których mieli okazję nauczyć się podstawowych figur i prostego układu choreograficznego.
        Zaangażowanie i aktywność naszych uczniów były widoczne na każdym etapie zajęć – z entuzjazmem podejmowali nowe wyzwania i świetnie współpracowali w grupie.
        Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Burmistrza Miasta Mikołajki, a jego organizatorem był Polski Związek Sportowego Cheerleadingu (PZSC).


        Katarzyna Dobrzeniecka
         

        • Sukces mikołajskich badmintonistów

        • W piątek (28.11.2025) w Rynie odbyły się drużynowe Mistrzostwa woj. Warmińsko-Mazurskiego w badmintonie szkoł podstawowych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze Szkoła Podstawowa w Mikołajkach . W kategorii klas 4-6 III miejsce zajęła drużyna w składzie Asia Kowalska i Julia Zdun, w tej samej kategorii wiekowej chłopców I miejsce zajęli Maciej Sieroki i Szymon Boniecki. W kategorii klas 7-8 dziewcząt III miejsce zajęła drużyna w składzie Krysia Łazarska, Michalina KępaKaja Rutkowska, w tej samej kategorii chłopców również III miejsce zajęła drużyna w składzie Franciszek Jarguz i Jakub Sierocki, wszystkim uczniom i trenerowi Pawłowi Jarguzowi z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach składamy Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.