• O świetlicy

• Świetlica szkolna jest miejscem, gdzie miło, bezpiecznie i pożytecznie spędzamy wolny czas.
          Do świetlicy „Bajka” uczęszczają uczniowie klas I – III szkoły podstawowej:

dojeżdżający,
          dzieci, których rodzice pracują.

Wiosenny „pisankowy zawrót głowy”

W naszej świetlicy już zagościła wiosna, którą oficjalnie powitaliśmy, jak co roku, 21 marca. Specjalnie na ten dzień wycięte zostały kolorowe kwiatki, które rozdawane były uczniom i nauczycielom. Namiastkę nastroju wiosny dały kwiaty, którymi udekorowaliśmy okna na korytarzu szkolnym. Po tych działaniach rozpoczął się „ pisankowy zawrót głowy”. Na zajęciach rozwijaliśmy umiejętności manualne i przy niektórych działaniach na pewno cierpliwość. Tematem były oczywiście jajka wielkanocne, wykonane w różnych technikach płaskich i przestrzennych.

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia w mocy,
          by wszystkie życzenia okazały się do spełnienia,
          aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości,
          abyśmy kroczyli przez życie godnie
          i niech symbol boskiego odrodzenia
          był i będzie dla nas celem do spełnienia.
          Wesołych Świąt!

W naszej świetlicy uczymy się w sali do nauki własnej

Bawimy się i odpoczywamy w sali rekreacyjnej

Ćwiczymy, relaksujemy się w sali zabaw

Uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej też mają swoje sale, w których odpoczywają, uczą się i relaksują.

Główne założenia świetlicy:

- zapewnienie wszechstronnej opieki dzieciom i młodzieży przebywającej w świetlicy przed i po zajęciach,
          - dbanie o prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny uczniów,
          - wyrabianie u wychowanków nawyków kultury dnia codziennego,
          - rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań,
          - przyzwyczajanie dzieci i młodzieży do dokładnego, systematycznego i samodzielnego odrabiania lekcji,
          - rozwijanie zainteresowań przyrodniczych,
          - pogłębianie, rozszerzanie i utrwalanie wiadomości z różnych dziedzin.

Wychowankowie rozwijają zainteresowania i uzdolnienia uczestnicząc w zajęciach:

- artystycznych,
          - umuzykalniających,
          - teatralnych,
          - czytelniczych,
          - sportowych,
          - językowych,
          - terapeutycznych.

Organizowane są również imprezy okolicznościowe:

- konkursy,
          - turnieje,
          - Andrzejki,
          - Mikołajki.

Organizacja świetlicy szkolnej

1. Świetlica funkcjonuje zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie świetlicy szkolnej.
          2. Nabór dzieci  odbywa się zgodnie z procedurą przyjmowania dzieci do świetlicy, na podstawie „Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy”.
          3. Oceny zachowania uczniów w świetlicy są uwzględniane przez wychowawcę przy formułowaniu oceny semestralnej/rocznej.