• „Nie było Nas- był las...”

• Szkołę Podstawową w Mikołajkach odwiedziła przedstawicielka Nadleśnictwa Maskulińskiego z Rucianego- Nidy.

Celem spotkania z uczniami klas szóstych było potwierdzenie tezy, że tylko zrównoważony rozwój jest w stanie zabezpieczyć naszą przyszłość i zdrowie. Odpowiedzialne postępowanie, przemyślane wybory, oraz  dostrzeganie globalnych problemów czynią z Nas ludzi kreatywnych,  pełnych empatii, kierujących się w życiu zasadami altruizmu.

Nasze codzienne czynności i pomysły mają wpływ na środowisko całej planety. Tym bardziej warto więc wysilić się i obiektywnie ocenić swoje wybory. Zastanowić się czy na pewno dana rzecz jest Nam niezbędna czy też spokojnie można się bez nie obejść.

Tylko wczesna profilaktyka daję szansę aby powiedzenie „Nie było Nas- był las. Nie będzie Nas- Będzie las” brzmiało prawdziwie.

Monika Kluk