• Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

• W dniu 17.05.2023 na Stadionie Lekkoatletycznym w Kortowie (Olsztyn) odbyła się runda eliminacyjna zawodów

"Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpiskie". Prawo startu mieli zawodnicy z rocznika 2012/2013.

Zawody w formule dwuboju lekkoatletycznego ( start w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej )

konkurencje: 60m, 300m, 600m,w dal ze strefy, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową

Naszą szkołę reprezentowali:

1. Franciszek Jarguz kl. 4a

2. Adam Kowalski kl. 4b

3. Krystyna Łazarska kl. 4a

4. Leon Głowacki kl. 4b

5. Antonina Magnuska kl. 4a

6. Nikodem Mocarski kl. 4b

7. Lena Wierkin kl. 4a

Cele imprezy:

• Popularyzacja lekkiej atletyki wśród najmłodszych dzieci.
          • Promocja postaw patriotycznych oraz prospołecznych.
          • Wyrównywanie szans dzieci w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej.
          • Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.
          • Promocja sponsorów i partnerów projektu.
          • Zachęcenie rodziców do zainteresowania się prozdrowotną aktywnością fizyczną dzieci

• Kacper Łachacz z powołaniem do kadry wojewódzkiej

• Kacper Łachacz - uczeń Szkoły Podstawowej w Mikołajkach z kolejnym powołaniem do kadry wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej.

Kacper w dniach 16-18.09.2022 ważmie udział w konsultacji szkoleniowej w Ostródzie.

Trzymamy kciuki!

• LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE

• 7 września na stadionie UWM w Olsztynie odbyła się impreza "Lekkoatletyczne nadzieje olimpijskie".

Wydarzenie skierowane było do uczniów klas IV i V szkół podstawowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Udział wzięło ok. 550 osób - w tym 18 osób ze Szkoły Podstawowej w Mikołajkach.

Uczestnicy mogli wystartować w zawodach lekkoatletycznych, ale nie wynik był tu najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa w duchu sportowej rywalizacji.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje w strefie młodego olimpijczyka, gdzie dzieci mogły spróbować sił w konkurencjach lekkoatletycznych na wesoło.

Dodatkowo zapewniono pakiety startowe (koszulka oraz gadżety) oraz ciepły posiłek dla każdego uczestnika.

Opiekunami byli Rafał Karczmarczyk oraz Jan Leszczyński.

Dziękujemy panu Wojciechowi Brodowskiemu za zaproszenie!