• Szkolne ABC w czasie Covid– 19 - rady dla rodziców i uczniów

Otwarcie szkół od 1 września br. jest olbrzymim wyzwaniem dla uczniów, rodziców, nauczycieli. Każdy z nas jest współodpowiedzialny za zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zdrowie uczniów, nauczycieli oraz pracowników placówek edukacyjnych jest dla nas priorytetem, dlatego przygotowaliśmy wytyczne i zalecenia, które mają pomóc chronić wszystkich przed zakażeniem. Ważną rolę odgrywają rodzice uczniów.

Dlatego prosimy:

• przypomnij swojemu dziecku najważniejsze zasady bezpieczeństwa,
          • na bieżąco sprawdzaj informacje przekazywane przez dyrektorów szkół lub nauczycieli,
          • śledź informacje dotyczące procedur postępowania na stronie swojej szkoły,
          • zwracaj uwagę na złe samopoczucie dziecka oraz objawy mogące wskazywać na chorobę – wtedy niech pozostanie w domu.

Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z poniższymi materiałami i bardzo prosimy o stosowanie się do wskazówek i procedur umieszczonych na stronie szkoły. Prosimy też uczniów, by nie lekceważyli nowych regulaminów, jakie będą obowiązywać w szkole i o stosowanie się do zaleceń nauczycieli.