Strona główna
Podchody naukowe
Szkolny dzwonek z reguły kończy uczniowską aktywność. Zdarzają się jednak wyjątki...
Było popołudnie,17 marca, gdy uczniowie klasy 5a spotkali się w szkole na podchodach naukowych pt. “Mądre główki rozwiązują łamigłówki”.
Inicjatorem zabawy była wychowawczyni klasy p. Violetta Huszcza, która wspólnie z p. Agnieszką Kuźmicką, p. Krzysztofem Huszczą i p. Moniką Kluk przygotowała szereg quizów, zagadek, kalamburów, rebusów i zadań sprawnościowych.
SKARPETKOWE WYZWANIE
21 marca to dla większości rozpoczęcie kalendarzowej wiosny. Dla II b ten dzień jest szczególny, bo to ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA , czyli znany wśród nas DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI.
Konkurs czytelniczo-plastyczny "Maria Konopnicka patronką roku 2022"
W dniu 17 marca 2022 r. odbył się II etap konkursu czytelniczo-plastycznego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną, poświęconego twórczości Marii Konopnickiej, wybranej patronką roku 2022.
W konkursie udział wzięli uczniowie z klas III a i III b, którzy przedstawili prace plastyczne nawiązujące treścią do wybranych utworów M. Konopnickiej, natomiast w II części konkursu w szranki stanęły wyłonione z każdej z klas 3-osobowe zespoły, które rozwiązywały zadania ustne i pisemne sprawdzające znajomość biografii i twórczości Marii Konopnickiej, oraz technikę czytania. Obydwie klasy wykazały się wiedzą literacką i umiejętnościami plastycznymi. Pierwszą lokatę zajęła klasa III b.
Kangur Matematyczny 2022
17 marca 2022r. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W konkursie udział wzięło 32 uczniów naszej szkoły:
Żaczek: 4 uczniów
Maluch: 10 uczniów
Beniamin: 7 uczniów
Kadet: 11 uczniów
Każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną "zaplątany kangurek".
Kangur Matematyczny wywodzi się z Australii. Obecnie jest to najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie.
Konkurs przeprowadzany jest jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach i ma charakter jednorazowego testu.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu.
Warto pomagać
Mija tydzień, od kiedy osoby z Ukrainy zmuszone opuścić swój kraj, znalazły w naszym mieście spokojny azyl.
Akcja pomocy, która swoim zasięgiem objęła całą Polskę, uaktywniła również społeczność naszej szkoły. Niezależnie od wieku, poglądów i możliwości, każdy chętnie dokłada swoją cegiełkę.
Zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych produktów. Zaangażowaliśmy się w zbiórkę funduszy we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, ale przede wszystkim robimy to, z czego słynie nasza szkoła- jesteśmy wolontariuszami. Praca non profit jest wartością nie do przecenienia.
Wojewódzki Konkurs z Historii
W środę, 9 marca 2022 roku, na terenie trzech miast naszego województwa, odbył się konkurs historyczny.
Etap szkolny miał miejsce w listopadzie. Aby znaleźć się w gronie zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego, uczeń musiał uzyskać co najmniej 75% możliwych do zdobycia punktów. Udało się to Jakubowi Ropiakowi z klasy 7c i to on właśnie reprezentował naszą szkołę podczas eliminacji wojewódzkich w Ełku.
„Trudne głoski, trudna sprawa z głoską „R” – to jest zabawa!” - konkurs logopedyczno-plastyczny
- Cele konkursu
- rozwijanie zainteresowań plastycznych,
- zainteresowanie uczniów trudnymi głoskami i wyrazami,
- dbałość o poprawną wymowę. - Organizator konkursu : logopeda - Renata Grunwald.
- Czas trwania konkursu: od 7.02022 r. do 21.03.2022 r.
- Konkurs adresowany jest do dzieci w następując
- Cele konkursu
Akcja „Dzieci dzieciom” Pomagamy dzieciom z Ukrainy
Chciałabym poinformować całą społeczność Szkoły Podstawowej w Mikołajkach, że jako szkoła włączamy się w akcję gminną mającą na celu pomoc dla rodzin z Ukrainy.
W tym czasie najważniejsza jest jedność i solidarność, dlatego ogłaszamy w naszej szkole akcję pod hasłem "Dzieci dzieciom". Polega ona na zbiórce artykułów przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku, wszystkie zebrane rzeczy przekażemy do Domu Kultury "Kłobuk" i zostaną one rozdysponowane do rodzin ukraińskich, które będą znajdowały się w Polsce, a w szczególności w naszej okolicy. Zbieramy między innymi zabawki, przybory szkolne, kolorowanki, farby, kredki, ubrania (w reklamówce z przyczepioną karteczką informującą o rozmiarze), gry, pluszaki, kocyki itp.- nowe oraz używane (czyste i w bardzo dobrym stanie), a także artykuły higieniczne, kosmetyczne, spożywcze (kaszki, słodycze itp.), nowa bielizna, buty przeznaczone dla dzi
Wycieczka do Warszawy
27 lutego dzieci z zespołu muzycznego „Mikołajki” pojechały do Warszawy, by w profesjonalnym studio nagrać fragment utworu „Legenda o Królu sielaw”. Oprócz nagrania pod okiem zawodowych muzyków, miały możliwość dokładnie obejrzeć studio Black Kiss Records i dowiedzieć się jak wygląda praca realizatora dźwięku.
„Laboratoria Przyszłości”
W listopadzie nasza szkoła zgłosiła się do udziału w programie realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznych - od drukarek 3D, przez gogle wirtualnej rzeczywistości, po narzędzia do prac ręcznych.
Klasowy konkurs pięknego pisania o tytuł Mistrza Kaligrafii
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ono ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Uczniowie klasy 3b w tym roku włączyli się do obchodów tego dnia, uczestnicząc w klasowym konkursie pięknego pisania.
Rywalizacja o tytuł Mistrza Kaligrafii odbyła się w dwóch etapach. W etapie pierwszym jury konkursowe sprawdziło estetykę prowadzenia przez uczniów zeszytów, by wytypować uczestników etapu drugiego - pięknego pisania. Przy ocenie prac uczniów wzięto pod uwagę kształt liter, prawidłowe połączenia, poprawność ortograficzną oraz estetykę wykonania. Wyboru najlepszych prac dokonali uczniowie. Nie było to zadanie łatwe, ponieważ finaliści konkursu bardzo się postarali!
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który obchodzimy 21 lutego, to fajna okazja do zabaw z językiem ojczystym. Z tej okazji klasa I B zorganizowała Klasowy Konkurs Kaligrafii, oraz zabawy i ćwiczenia z łamańcami językowymi, czyli prosty sposób na połamanie sobie języka. Polskie łamańce to nie tylko zabawne frazy najeżone „sz” ,’’cz” lub wierszyki zestawiające podobnie brzmiące głoski, to także znakomite narzędzie do ćwiczenia dykcji. Klasa I b miała okazję poćwiczyć dykcję.
Rekrutacja do kl. 1 na rok szkolny 2022/2023
Uwaga, w zakładce "rekrutacja na r. szk. 2022/2023" są zamieszczone dokumenty związane z rekrutacja do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Mikołajkach na rok szkolny 2022/2023.
BohaterON w Twojej Szkole 2021
Podziękowanie za udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole 2021
Otwarty trening piłki ręcznej
15 lutego w Hali Sportowej w Mikołajkach odbył się otwarty trening piłki ręcznej. Adresatami wydarzenia byli uczniowie klas trzecich oraz ich rodzice. Zajęcia prowadził Jan Leszczyński – nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor piłki ręcznej. Trening był finałem programu „Gramy w ręczną” w naszej szkole.
Miłość nie tylko od święta… – walentynki w klasach pierwszych
Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. Tego dnia ludzie obdarowują się kartkami wyznając sobie uczucia, słodkościami i kwiatami. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, który jest patronem zakochanych. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, miłości, ciepła i szacunku do drugiego człowieka.
Nabór wychowanków do Świetlicy Szkoły Podstawowej Mikołajkach
Wszystkich rodziców zainteresowanych zapisem dzieci do świetlicy na rok szkolny 2022/2023 prosimy o odbiór i zwrot wypełnionych kart kwalifikacyjnych do 11 marca 2022r. Karty zgłoszeń będą przyjmowane przez wychowawców i kierownika świetlicy. Rodzice uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej uczęszczających już do świetlicy, nie wypełniają ponownie kart zgłoszeniowych.
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych