• TIK - chemia

• W ramach projektu pt. „ Podniesienie jakości oferty edukacyjnej, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Wielkich Jezior Mazurskich: Gmina Miłki, Gmina Giżycko, Gmina Mikołajki ” realizowane są zajęcia wyrównawcze oraz koła zainteresowań z wielu przedmiotów, min. z chemii.

Zajęcia wyrównawcze z chemii odbywają się w klasie VII A, w grupie 6 – osobowej , w ciągu jednej godziny, raz w tygodniu.

Głównym celem tych zajęć jest wyrównanie szans edukacyjnych tych uczniów, którzy mają trudności w nauce chemii, podniesienie własnej samooceny, osiąganie wyższych wyników w nauce  podczas omawiania bieżącego materiału na lekcjach. Jednocześnie uczniowie uczą się pozyskiwać, wykorzystywać i przetwarzać informacje np. poprzez wykorzystanie technologii komputerowej. Ćwiczą rozumowanie i zastosowanie nabytej wiedzy w sytuacjach problemowych oraz w praktyce podczas wykonywania prostych doświadczeń chemicznych.

Prowadzone są również dwie grupy zajęć przedmiotowego koła zainteresowań z chemii, w ramach których 4 - osobowe zespoły spotykają się na zajęciach co dwa tygodnie przez dwie godziny lekcyjne. To głównie uczniowie klas drugich gimnazjum.

Głównym celem tych zajęć jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów w dziedzinie chemii, min. poprzez posługiwanie się technologią informacyjną. Uczniowie kształcą swoją aktywność twórczą, wzbogacają słownictwo chemiczne, upowszechniają wiedzę chemiczną wśród innych gimnazjalistów, przygotowują się do uczestnictwa w klasach programowo wyższych w przedmiotowych konkursach itp.