• TIK - fizyka, informatyka

• Pan Ryszard Dębowski w ramach projektu prowadzi zajęcia wyrównawcze z fizyki dla klas drugich gimnazjum, koło informatyczne dla klas drugich gimnazjum, koło fizyczne dla klas drugich gimnazjum oraz koło fizyczne dla klas siódmych szkoły podstawowej.

Na zajęciach wyrównawczych z fizyki uczniowie utrwalają zdobytą wiedzę na lekcjach fizyki, ćwiczą posługiwanie się podstawowymi pojęciami fizycznymi, wyjaśniają podstawowe zjawiska fizyczne, posługują się informacjami pochodzącymi z analizy materiałów źródłowych, wyodrębniają z tekstów, tabel, diagramów, wykresów, rysunków schematycznych informacji kluczowych do opisywanych zjawisk i problemów. Uczestnictwo na zajęciach, to także dodatkowa możliwość poprawy ocen.

Na zajęciach koła informatycznego uczniowie posługują się pakietem biurowym Office365, wyszukują i wykorzystują informacje z różnych źródeł, opracowują za pomocą komputerów rysunki, teksty, animacje, prezentacje multimedialne, filmy i dane liczbowe. Używają komputerów do poszerzania wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin, korzystają z programów i gier edukacyjnych do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji z wykorzystaniem komputera.

Na zajęciach koła fizycznego uczniowie poszerzają swoją wiedzę zdobytą na lekcjach fizyki, rozwiązują testy i zadania, wykonują ciekawe doświadczenia ilustrujące ciekawe zjawiska fizyczne, dokonują pomiarów podczas doświadczeń, posługują się komputerami do opracowywania wyników doświadczeń, rozwiązują problemy z wykorzystaniem praw i zależności fizycznych, podczas zajęć posługują się narzędziami TIK.