• Szkolenie w ramach projektu TIK

•

Nauczyciele Zespołu Oświatowego w Mikołajkach w ramach projektu pt. „ Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów” uczestniczyli w trzech częściach Webinarium Wielkie Jeziora Mazurskie.
          Każde ze szkoleń dotyczyło innej tematyki.

Moduł I - Narzędzia do komunikacji z uczniami, bezpieczeństwo w sieci.

PLAN SPOTKANIA

1. Wykorzystanie innowacyjnych narzędzi cyfrowych w procesie dydaktycznym - podsumowanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów.

2. Wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi do kontaktu pomiędzy nauczycielem a uczniami w pracy dydaktycznej - podsumowanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów.

3. Skuteczne aktywizowanie uczniów z wykorzystaniem cyfrowych narzędzi i metod dydaktyki cyfrowej.

Moduł II – metoda gamifikacji, narzędzia do tworzenia quizów

PLAN SPOTKANIA

1. Wykorzystanie metody gamifikacji w procesie dydaktycznym - podsumowanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów.

2.  Kartkówki w cyfrowym wydaniu - wykorzystanie różnego rodzaju narzędzi do tworzenia quizów  - podsumowanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów.

3. Cyfrowy Escape Room – ciekawe narzędzie gamifikacyjne

Moduł III – Wykorzystanie grafiki komputerowej w nauczaniu przedmiotów nieinformatycznych

1. Rastrowa i bitmapowa grafika czyli różnica pomiędzy pixelami i krzywymi

2. Jak tworzyć proste publikacje przy pomocy programu Canva

3. Edycja grafiki bitmapowej przy pomocy programu Pixlr

5. Zarządzanie zdjęciami przy pomocy programy FastStone Image Viewer

Spotkania odbyły się po zajęciach lekcyjnych i podsumowały zdobytą podczas wcześniejszych szkoleń i warsztatów widzę nauczycieli.