• Szkolenia w ramach projektu edukacyjnego

• Zespół Oświatowy w Mikołajkach wspólnie z wybranymi szkołami z Gminy Miłki i Giżycko jest zaangażowany od drugiego semestru roku szkolnego 2017/2018 w dwuletni projekt edukacyjny zatytułowany „ Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Gmina Miłki, Gmina Giżycko, Gmina Mikołajki”.

Celem projektu jest podniesienie szans edukacyjnych i wzrost kompetencji kluczowych uczniów z wyżej wymienionych gmin w wyniku organizacji i uczestnictwa w zajęciach dydaktyczno- wychowawczych i kół przedmiotowych.  Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijać i podnosić kompetencje cyfrowe w zakresie korzystania z narzędzi TIK, oraz rozwijać umiejętności wychowawczo- pedagogiczne.

Grupę docelową stanowią nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Podczas projektu zarówno nauczyciele, jak i rodzice uczniów poddani zostaną szeregowi szkoleń, które podniosą ich kompetencje w zakresie stosowania narzędzi TIK.

Pierwsze wielogodzinne szkolenia nauczyciele mają już za sobą. Pod koniec lutego, na początku marca i w połowie kwietnia pod czujnym okiem dwójki liderów z Wrocławia uczyli się wykorzystania technologii komputerowej w tworzeniu testów dydaktycznych, filmów, plakatów, a nawet video konferencji.

Kolejne szkolenia przewidziane są w maju i po raz pierwszy wezmą w nich udział rodzice uczniów.