• TIK - matematyka 2

• W ramach realizacji projektu pn .,,Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Wielkich Jezior Mazurskich: Gmina Miłki, Gmina Giżycko, Gmina Mikołajki” w Zespole Oświatowym w Mikołajkach w każdą środę w godz.7.10 – 7.55 odbywają się zajęcia wyrównawcze z matematyki dla uczniów klas siódmych. Celem tych spotkań jest przełamanie strachu przed matematyką, uzupełnienie zaległości i braków z bieżących lekcji, przywrócenie wiary we własne siły i możliwości oraz zmotywowanie do samodzielnej pracy.

W ramach tego projektu prowadzone jest również koło matematyczne dla uczniów klas siódmych, które odbywa się co drugi czwartek w  godz. 14.35-16.05. Celem tych zajęć jest rozwijanie zdolności oraz zainteresowań matematycznych, przygotowanie uczniów do wykorzystania wiedzy matematycznej w rozwiązywaniu problemów z zakresu różnych dziedzin życia, poszerzenie zakresu umiejętności uczniów poprzez realizowanie treści wykraczających poza program nauczania oraz przygotowanie ich do przedmiotowego konkursu z matematyki w klasie ósmej.

Na zajęciach wyrównawczych i na kole matematycznym uczniowie bardzo często posługują  się narzędziami TIK, wykorzystują różne źródła pomocy przy nauce matematyki ( korzystają z komputera, Internetu, gier edukacyjnych, e-lekcji, filmów edukacyjnych, krzyżówek, układanek, quizów, prezentacji, aplikacji i programów matematycznych, itp.).