• PRZYJĘCIE  UCZNIÓW  KLAS  DRUGICH  W  POCZET  CZYTELNIKÓW  BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

• W dniu 26.09. br. klasy II a i II b uczestniczyły w ceremonii przyjęcia w poczet czytelników. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki oraz  w jaki sposób należy dbać o książki. Dzieci rozwiązywały zagadki sprawdzające znajomość postaci z bajek oraz sudoku obrazkowe. Po ceremonii pasowania  na czytelników biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali z rąk pani bibliotekarki okolicznościowe bilety wstępu do biblioteki. Następnie każdy świeżo upieczony czytelnik mógł wypożyczyć z biblioteki szkolnej swoją pierwszą książkę.

Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy będą często odwiedzać swoją bibliotekę i wypożyczać z niej książki, bo jak stwierdziła Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie wymyśliła ludzkość”.

Irena Pawluk

Wojciech Brzeziński

• Po co nam biblioteka?

Odpowiedzi na powyższe pytanie szukali uczniowie klasy 1b. 1 marca wybrali się wraz z wychowawczynią z wizytą do biblioteki szkolnej. Pani Irenka i pan Wojtek opowiadali o zadaniach i zasobach  biblioteki oraz obowiązującym regulaminie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki na półkach. Wysłuchały także próśb książki do czytelników. Wiedzę czytelniczą sprawdziły w zabawie z użyciem Photona i elementów kodowania. Pytania nie były łatwe, ale dzięki interesującym pomocom do gry i podpowiedziom pani Irenki wszystkim uczniom udało się  udzielić poprawnych odpowiedzi.
            Spotkanie z bibliotekarzami pozwoliło dzieciom znaleźć odpowiedź na pytanie „Po co nam biblioteka?”.  Uczniowie obiecali często odwiedzać to magiczne miejsce.

Serdeczne podziękowania dla pani Ireny i pana Wojtka za ciekawą lekcję biblioteczną.

Gizela Fiedorowicz