• Regulamin biblioteki

• REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Zespołu Oświatowego (Szkoła Podstawowa)
          w Mikołajkach

W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków oraz napojów.

1. Z księgozbioru bibliotecznego mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
          2. Przeglądanie zasobów bibliotecznych może odbywać się w katalogu tradycyjnym.
          3. Wypożyczać książki wolno jedynie na swoje nazwisko.
          4. Dokonując zwrotów książek należy podać swoje nazwisko, imię i klasę. Nie wolno pozostawiać wypożyczonych książek w różnych miejscach, np. na świetlicy lub w szatni.
          5. Wypożyczeń dla nauczycieli dokonuje się na podstawie karty bibliotecznej nauczyciela.
          6. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc. Za zgodą nauczycielabibliotekarza można ją prolongować /z wyjątkiem lektur/ na kolejny okres.
          7. Uczeń może posiadać na swoim koncie wiele książek, w tym najwyżej dwie lektury. . O ilości pozostałych książek decyduje nauczyciel bibliotekarz.
          8. Uczeń, który ma nie oddaną w terminie książkę nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
          9. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek. W chwili wypożyczenia książek, czytelnik powinien zgłosić nauczycielowi – bibliotekarzowi wszelkie uszkodzenia i inne nieprawidłowości zauważone w pobieranych zasobach bibliotecznych.
          10. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza. Do momentu, gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
          11. Nie wolno samemu brać książek z księgozbioru podręcznego.
          12. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.
          13. Czytelnicy kończący szkołę podstawową zobowiązani są do pobrania zaświadczenia potwierdzającego zwrot wypożyczonych książek („obiegówki”) i przedłożenia go u wychowawcy.