• zajęcia w ramach programu

• LOGOPEDA:

W ramach programu „AKTYWNA TABLICA” został zakupiony program multimedialny LOGOPEDIA PRO Zabawy słowem. Jest to znakomite narzędzie uatrakcyjniające postępowanie terapeutyczne w przypadku zaburzeń rozwoju języka czy opóźnienia rozwoju mowy. To narzędzie łączy w sobie ćwiczenia z zakresu wielu obszarów: koordynacji wzrokowej, słuchowej, wzrokowo-słuchowo-ruchowej, grafomotoryki, logicznego myślenia, pamięci, spostrzegawczości, umiejętności klasyfikacji, kategoryzacji, czytania globalnego i wielu innych. Jest atrakcyjne pod względem graficznym i funkcjonalnym. Dlatego też często wykorzystujemy je na zajęciach logopedycznych.

PEDAGOG SZKOLNY:

W ramach Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” nasza szkoła otrzymała sprzęt oraz wiele pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii. Były to m.i. multimedialne programy do rozwijania kompetencji emocjonalno - społecznych, pomoce do wspomagania rozwoju i inne. Pomoce te wykorzystywane są na zajęciach prowadzonych m.in. przez psychologa w ramach prowadzonych zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społecznych. Zajęcia odbywają się indywidualnie, w małych grupach bądź z całymi klasami w ramach lekcji wychowawczych z psychologiem. Dzieci chętnie uczestniczą w tych zajęciach z uwagi na wykorzystywanie pomocy multimedialnych, które uatrakcyjniają pracę oraz pozwalają na lepsze przyswajanie wiedzy i umiejętności społecznych.

ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE

W ramach projektu AKTYWNA TABLICA uczniowie naszej szkoły na zajęciach korekcyjno- kompensacyjnych mają możliwość poszerzania swojej wiedzy w zakresie kompetencji ortograficzno - poprawnościowych. Dzięki Aktywnej Tablicy- nauka jest zabawą, a zabawa nauką.

• Nagłówek