• wydarzenia

• Program Logo-Gry na zajęciach logopedycznych

W roku szkolnym 2023/24, na zajęciach logopedycznych, nadal wykorzystujemy programy multimedialne zakupione w ramach programu rządowego AKTYWNA TABLICA. Tym razem program Logo-Gry, który jest zestawem gier sterowanych głosem. Program ten wspomaga nabywanie umiejętności operowania cechami dźwięku, takimi jak: wysokość, głośność (natężenie), dźwięczność, czas trwania. Program Logo-Gry pomocny jest również w terapii ogólnej mowy. Służy ćwiczeniu rytmiki mowy, modulacji głosu i intonacji. Poprzez wizualizację głosu na ekranie zachęca dzieci do mówienia.

Renata Grunwald

• W ramach szkolnego programu "Aktywna Tablica" w naszej szkole na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych nasi uczniowie mogą pracować przy pomocy ciekawego programu multimedialnego wspomagającego profilaktykę, diagnozę oraz terapię trudności w czytaniu i pisaniu.

Agnieszka Lech

• Na zajęciach rewalidacyjnych uczniowie korzystają z programów multimedialnych wspierających terapię zaburzonych funkcji poznawczych, percepcyjno - motorycznych, wspomagających stymulację wielozmysłową. Programy są przeznaczone także dla osób zmagających się ze spektrum autyzmu, mających problemy z komunikacją, interakcjami społecznymi czy ograniczoną liczbą zainteresowań, ukierunkowane na wszechstronnny rozwój dziecka

Wojciech Brzeziński