• Ostatni rysunek

            Klasy VII w tym roku kończą plastykę. Na ostatniej lekcji wykonali „pożegnalne plakaty”. Ostatnie ćwiczenie plastyczne polegało na wykonaniu dowolnego rysunku na wspólnym plakacie. Ale to nie wszystko. Każdy mógł coś dorysować do zilustrowanego elementu przez inną osobę. Zabawa była świetna! Momentami przy tablicy robiło się naprawdę ciasno. Niektórzy wreszcie mogli ujawnić swój prawdziwy talent 😊

          • Wycieczka klasy I a do Nadleśnictwa Spychowo

            6 czerwca 2022 r. uczniowie klasy I a wybrali się do Nadleśnictwa Spychowo, gdzie uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Spotkały się z leśnikami, którzy oprowadzili je po Muzeum Leśnym. Następnie uczestniczyły w terenowych warsztatach edukacji leśnej. Zajęcia zakończyły się ogniskiem i wspólną zabawą na łonie natury. Atrakcji było bardzo wiele, dzięki czemu ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Festyn Rodzinny 2022

            Po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną w kraju, w Szkole Podstawowej w Mikołajkach ponownie odbył się Festyn Rodzinny.

            Głównym organizatorem była Rada Rodziców we współpracy z Samorządem Uczniowskim szkoły. Sam festyn zatytułowano “Szkoła Moich Marzeń”. Swoją obecnością uświetnili spotkanie: starosta p. B. Kuźmicka- rogala i burmistrz miasta p. P. Jakubowski.

          • Egzamin ósmoklasisty 2022

            We wtorek, 24 maja 2022 roku, pisemnym egzaminem z języka polskiego, rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

            Przeprowadzany został po raz czwarty - po raz pierwszy uczniowie klas VIII zdawali go w 2019 roku.

            Ponad 500 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z całej Polski zmagało się z zawiłościami języka polskiego. W drugim dniu, w środę, odbył się egzamin z matematyki. W trzecim dniu, w czwartek- z języka obcego nowożytnego.

          • Ekologiczne Warsztaty Komunalne

            19 maja uczniowie z klasy I a i I b uczestniczyli w Mazurskich Warsztatach Komunalnych zorganizowanych przez ZUK w Mikołajkach. Zajęcia były bardzo ciekawe, pobudzały wyobraźnię i kreatywność wszystkich uczestników. Celem warsztatów było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec mazurskiej przyrody. Dzieci uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci, brały też udział w quizie ekologicznym. Za aktywny udział w spotkaniu dostały super nagrody!

          • Dzień Idola

            Kolejny nietypowy dzień uczniowie naszej szkoły mają już za sobą.

            Tym razem na tapet wzięliśmy idoli, sławne postacie, bohaterów bajek i filmów, a nawet nasze ulubione zwierzątka. Jeśli ktokolwiek myśli, że wyobraźnia ma swoje granice, to w Dniu Idola zostały one niejednokrotnie przekroczone.

            Ważna była inwencja i niepowtarzalność kostiumu.

          • Wystawa plakatów

            Zachęcamy do obejrzenia wystawy plakatów wykonanych przez uczniów w ramach Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia”. Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia twórczości nieżyjących już polskich artystów. Dzieci wspólnie z rodzicem wykonały plakaty na temat wybranego przez siebie artysty.

          • Dzień inny niż wszystkie

            Samorząd Uczniowski naszej szkoły, podczas jednego ze swoich zebrań, zaproponawał uczniom zabawę w „tematyczne przebieranki”.

            Społeczność szkolna zareagowała na pomysł bardzo pozytywnie. Zarówno pierwszoklasista, jak i uczeń starszej klasy; chłopak, czy dziewczyna; mały i ten większy, w wyznaczone dni przebierali się ubarwiając szkolne korytarze i niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzach osób postronnych.

          • Konkurs krajoznawczy

            W kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs krajoznawczy z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas siódmych i ósmych. Najpierw uczestnicy musieli wykonać plakat lub prezentację na temat wybranego kraju niemieckojęzycznego, potem wykazać się wiedzą krajoznawczą rozwiązując test o „DACHL-Länder”(o państwach niemieckiego obszaru językowego, tj. Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein).

          • Jak „odczarować” lektury szkolne….

            Powszechnie wiadomo, że lektury szkolne nie cieszą się wśród uczniów szczególną popularnością. Jak więc skłonić uczniów do ich czytania? Jak pobudzić ich aktywność poznawczą? Co zrobić, żeby przygotować ich do egzaminu? Postanowiłam „odczarować” nieco lektury szkolne. Przy omawianiu każdej z lektur zaproponowałam uczniom wykonanie zadań pobudzających do aktywności poznawczej i twórczej. Celem było nawiązanie indywidualnej relacji czytelnika z bohaterami utworu podczas wykonywania projektu. Uczniowie klasy 4a i 5a wykonali miedzy innymi „Fotobudkę” z bohaterem literackim, „Lapbooka”, „Lekturę w pudełku”, „Lekturę na wieszaku”, „Komiksowe story cubes”. Informacje w ciekawej szacie graficznej stały się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy o danej lekturze. Wierzę, że wybrane utwory, ich bohaterowie i wydarzenia pozostaną na długo w pamięci uczniów.

          • Matematyka po angielsku

            Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Baranowie. Odbywał się on w dwoch etapach i polegał na rozwiązywaniu zadan matematycznych w języku angielskim.

            W pierwszym etapie miały miejsce eliminacje szkolne, do których zgłosiło się 100 uczniow z 8 szkół powiatu- Szkoła Podstawowa w Baranowie, Zespół Oświatowy w Mikołajkach, STO w Mikołajkach, Szkola Podstawowa w Woźnicach, Szkoła Podstawowa w Olszewie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrągowie, Szkoła Podstawowa w Pieckach oraz Szkoła Podstawowa w Windzie.

          • Międzynarodowy Dzień Ziemi

            Dzień Ziemi nazywany również Światowym lub Międzynarodowym, a zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych, to kolejny ważny element w Konkursie na Najbardziej Coolturalną Klasę w naszej szkole.

            Z okazji tego święta każda z klas przygotowała Eko-plakat sygnalizujący ekologiczne problemy, z jakimi zmaga się współczesny świat i zaproponowała ich rozwiązanie. Następnie zaprezentowano prace przed jury, które przy wyborze najlepszych plakatów oceniało kreatywność, potencjał oddziaływania na odbiorców, oryginalność, oraz estetykę i styl wykonania.

          • EUROWEEK

            Euroweek to program zapoczątkowany na terenie Ziemi Kłodzkiej.Pomysłodawcą i głównym twórcą tego programu był Adam Jaśnikowski, który rozpoczął szereg szkoleń. Miały one na celu integrować i informować polskich studentów na temat lokalnych i międzynarodowych zagadnień poprzez różnorodne konferencje i seminaria prowadzone z udziałem polskich premierów, ministrów, polityków różnych opcji, ambasadorów, konsulów oraz przedstawicieli wielu instytucji prounijnych.

          • Wycieczka do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie.

            Klasa IA i IB wybrały się na wycieczkę do Szczytna. Odwiedziły Muzeum Mazurskie, gdzie zaplanowano Warsztaty Wielkanocne. Na początek pani przewodnik przybliżyła dzieciom tradycje i obrzędy związane ze świętami Wielkanocnymi. Następnie dzieci samodzielnie pod czujnym okiem pań wykonywały zajączka wielkanocnego, który zwykle przynosił dzieciom upominki i słodkości, oraz kolorowe pisanki. Wszyscy starali się by ich zajączki były najsympatyczniejsze i kolorowe. Każdy zabrał zajączka ze sobą do domu.

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 06.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Herb Polski