• 1A na warsztatach w PAN
          • 1A na warsztatach w PAN

            Wiosna w pełnym rozkwicie. Łąka kwietna obsypana białym kwieciem aż brzęczy od owadów. Idealne warunki na zajęcia edukacyjne właśnie o tej grupie zwierząt.

            29 maja uczniowie klasy 1A ze Szkoły Podstawowej w Mikołajach uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Stację Badawczą PAN w Mikołajkach na temat “Owadów Łąkowych i Leśnych Puszczy Piskiej”.

        • Klasa 3b gotowa na wyzwania kolejnego etapu edukacyjnego
          • Klasa 3b gotowa na wyzwania kolejnego etapu edukacyjnego

            Przejście uczniów z klasy trzeciej do czwartej to szczególny okres. Jest to moment, w którym dzieci zmierzą się z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami. Następuje istotna i gwałtowna zmiana w zakresie, zarówno nauczycieli, jak i procesu edukacyjnego. Aby ułatwić adaptację do nowych warunków uczniowie klasy III b zaproszeni zostali na lekcję biologii, którą prowadziła p. V. Huszcza. Trzecioklasiści brali udział w eksperymentowaniu (np. pękający balon, uciekający pieprz czy masa nienewtonowska), mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności pracy z mikroskopem przygotowanym przez starszych kolegów i koleżanki z kl. VI a.

        • Warsztaty ekologiczne w PAN
          • Warsztaty ekologiczne w PAN

            30 maja 2023r. uczniowie klasy II a i II b wybrali się do Stacji Badawczej Instytutu

            M. Nenckiego PAN w Mikołajkach na warsztaty ekologiczne pt. “Podwodni mieszkańcy mazurskich jezior”.

            Najpierw obejrzeliśmy film o Mazurskim Parku Krajobrazowym i wysłuchaliśmy prelekcji o wodnych bezkręgowcach- niewielkich organizmach zwierzęcych takich jak: mięczaki, skorupiaki, owady, pajęczki i pierścienice. Żyją one pospolicie w naszych jeziorach, a obecność niektórych gatunków świadczyć może o czystości wód danego akwenu.

        • Dzwonnik z Notre Dame - lekcja tolerancji
          • Dzwonnik z Notre Dame - lekcja tolerancji

            W czwartek 18.05.2023r. uczniowie klas 1b, 2a i 2b wraz z wychowawczyniami wybrali się do Mrągowa na musical profilaktyczny. „Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opwieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. To także historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś, który jest również jedynym przyjacielem Quasimodo. Garguś w sposób humorystyczny komentuje zachowanie swojego przyjaciela, ale wspiera go od samego początku w jego poczynaniach.

        • Światowy Dzień Pszczół
          • Światowy Dzień Pszczół

            W dniu 19 maja 2023r. klasa II A i II B obchodziły Światowy Dzień Pszczół. Jest to dzień ustanowiony przez ONZ. To światowa inicjatywa, która w ten sposób chce podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywnośći i zwrócić uwagę, że stosowanie pestycydów zabija owady. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów. Uczniowie klas drugich na swych zajęciach oglądali film edukacyjny o życiu pszczół, by pamiętać, że do ochrony pszczół może przyczynić się każdy z nas. Dzieci uzupełniały ciekawe karty pracy i wykonały prace plastyczne, które ozdobiły szkolny korytarz. Mogły też oglądać przygody Pszczółki Mai, oraz poczęstować się słodką kanapką z miodem, przygotowaną przez rodziców. Obchody tego dnia były okazją do wspólnej nauki i zabawy.

        • 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            Dnia 28.04 w naszej szkole uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne obchody trochę się różniły od ubiegłorocznych. Zamiast uroczystego apelu dziewczyny z klas 6a oraz 6b przygotowały krótkie wspomnienia z naszej historii, przekazując najważniejsze informacje, a punktem kulminacyjnym niesamowity taniec z wstążkami w wykonaniu klas szóstych. Wszyscy byli dosłownie zachwyceni. Po występie całe trybuny wstały i rozległ się ogłuszający aplauz. Dziewczyny musiały powtórzyć swój występ.

        • podróż dookoła świata
          • podróż dookoła świata

            27 kwietnia naszą szkołę odwiedziło kilkudziesięciu przedstawicieli z różnych państw, mi. In. Meksyku, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych czy Japonii. Było to kolejne zadanie w konkursie ogłoszonym przez Radę Rodziców naszej szkoły. Każda klasa miała za zadanie przedstawić w dowolnej formie wylosowany wcześniej kraj. Uczniowie wraz z rodzicami stanęli na wysokości zadania. Na korytarzu szkolnym można było spotkać faraona, który rozmawia z samurajem lub skosztować pyszne sushi.

        • Z cyklu „Sposób na lekturę szkolną…”
          • Z cyklu „Sposób na lekturę szkolną…”

            „Tam są czary (…), dobre czary”, mowa oczywiście o miejscu opisanym w powieści Frances Hodgson Burnett „Tajemniczy ogród”. W celu określenia wpływu ogrodu na bohaterów lektury, zrozumienia ich przeżyć i uczuć, uczniowie klasy 5a mieli za zadanie stworzenie własnego „tajemniczego ogrodu”. Wokół szkoły pojawiły się sadzonki kwiatów, a w donicach wysiano różnorodne rośliny. Teraz pozostaje pielęgnacja i miłe wyczekiwanie, co wykiełkuje...

        • Sprzątajmy dla Polski 2023
          • Sprzątajmy dla Polski 2023

            To już piata edycja akcji zainicjowana przez Stowarzyszenie “Dla Polski”. Polega ona na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów.

            Adresatem jest głównie młodzież i dzieci w wieku szkolnym, oraz organizacje pozarządowe i społeczności lokalne w każdym wieku, a główną ideą wydarzenia jest uczenie młodych odpowiedzialności poprzez dobre nawyki.

        • Światowy Dzień Ziemi
          • Światowy Dzień Ziemi

            Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na ważne problemy środowiska naturalnego. Uczniowie klas VI przygotowali akcję edukacyjną, która miała na celu przypomnienie wszystkim o tym, że także my mamy duży wpływ na wygląd naszej planety. Powinniśmy o nią zadbać, w związku z tym, hasłem przewodnim było pytanie: „Co my możemy zrobić dla naszej planety”. Odpowiedź na nie zapisaliśmy na plakatach wykonanych podczas lekcji plastyki. Efekty pracy wyeksponowaliśmy na wystawce na korytarzu szkolnym. Chcąc mocniej zaakcentować problematykę ekologii, uczniowie klas VI edukowali innych podczas przerw i lekcji, pokazując i omawiając wykonane plansze.

        • Sprawa wszystkim bardzo bliska, to ochrona środowiska!
          • Sprawa wszystkim bardzo bliska, to ochrona środowiska!

            W poniedziałek, 24 kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych, szerzenie wiedzy na temat środowiska naturalnego i zagrożeń z jakimi się ono zmaga.

            Z tej okazji uczniowie klasy II a i II b przygotowali inscenizację pod tytulem “W moich rękach Ziemia cała”. Młodzi artyści udowodnili, że nie są im obce globalne problemy zanieczyszczania środowiska i zaapelowali, by każdy człowiek chronił naszą planetę – Ziemię. To od nas zależy jej przyszłość i to jak długo będzie służyła przyszłym pokoleniom.

        • Dzień Sportu
          • Dzień Sportu

            21.03 w naszej szkole odbyły się dzień sportu, który był kolejnym etapem konkursu na najbardziej zaangażowaną klasę. Uczniowie mieli za zadanie wziąć udział w przeróżnych konkurencjach takich jak, biegi, kozłowanie slalomem czy turlanie piłki lekarskiej na wzór "kręgli". Konkurencje nie brzmiały strasznie, lecz wykonanie ich poprawnie było o wiele trudniejsze niż nam się wydawało. Mimo trudności zadań każda z klas poradziła sobie świetnie we wszystkich konkurencjach.

        • Konkurs rozstrzygnięty...
          • Konkurs rozstrzygnięty...

            Władze Gminy Mikołajki w ramach modernizacji terenu wokół Zespołu Oświatowego w Mikołajkach ogłosiły konkurs pt. "Świat Przygody- mój wymarzony plac zabaw, twórczej aktywności i sportu." Adresatem konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej, ponieważ to oni najlepiej wiedzą, w jaki sposób powinien ten teren wyglądać.

        • Spotkanie z dzielnicowym
          • Spotkanie z dzielnicowym

            Przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie, jej konsekwencje prawne, a przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów, były celem spotkań młodzieży z dzielnicowym p. Radosławem Karo.

            Spotkania zorganizowały: p. pedagog I. Małecka i p. psycholog szkolna A. Czułada. Odbyły się one w dwóch grupach wiekowych: klasy 6-7, oraz klasy ósme.

        • Dzień kolorowej skarpetki
          • Dzień kolorowej skarpetki

            21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Pomysłodawcą święta był Stylianos E. Antonarakis, genetyk z uniwersytetu w Genewie. Data obchodów w dniu 21 marca nawiązuje do istoty zaburzenia – trisomii 21 chromosomu. Dzień ten został ustanowiony świętem w 2005r. z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Święto ma przypominać o tym, że w społeczeństwie obok nas żyją osoby na co dzień zmagające się z poczuciem odrębności i niedopasowania. Mimo kłopotów zdrowotnych wiele z tych osób uczy się, pracuje, ma zainteresowania i korzysta z życia.

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Poniedziałek 06.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Herb Polski