• fluo party

• W piątek 12 stycznia  w szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa fluo party zorganizowana przez naszą Radę Rodziców. Impreza trwała od godziny 16 do 19. Na korytarzu obok stołówki odbywały się tańce przy rytmicznej muzyce, a na stołówce był poczęstunek, miejsce do zrobienia zdjęcia na tle niezwykłej dekoracji i stanowisko, na którym nasze twarze pokrywały się niezwykłymi tatuażami.  Mieliśmy do dyspozycji farby jak i mazaki, które pod światłem UV się świeciły,  mogliśmy sobie popisać koszulki lub coś namalować, a wszystko dawało niesamowite efekty w świetle UV. Do tańca zachęcał nas Dj, który spełniał nasze muzyczne prośby. Jak zwykle zabawa była zdecydowanie za krótko.

Maria Rejterada

• Twórczość uczniów klas VII

•      Zakończyliśmy na lekcjach plastyki omawianie ciekawych kierunków w sztuce nowoczesnej, może niezupełnie dla wszystkich zrozumiałych, ale na pewno wzbudzających ciekawość a czasem podziw. Udało się zainspirować uczniów do stworzenia własnych prac nawiązujących do dzieł przedstawicieli tychże kierunków. Wykorzystując poznane techniki plastyczne, wykonali ciekawe prace, które zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Małgorzata Bochra

• Koło plastyczne

•

W tym roku szkolnym utworzyłam nową grupę uczniów chętnych do pracy twórczej. Zajęcia odbywały się w pracowni, która jest do tych celów przeznaczona i dobrze wyposażona. Uczestnicy na cotygodniowych spotkaniach mogli rozwijać swoje zainteresowania, stosując w pracy twórczej różne techniki, przy wykorzystaniu dostępnych materiałów plastycznych. Efekty ich działań można podziwiać na dołączonych zdjęciach oraz wystawie szkolnej kończącej semestr.

Małgorzata Bochra

• Biegniemy po wiedzę!

• – stacje zadaniowe Stacje zadaniowe - czyli biegane powtórzenie wiadomości. Uczniowie klasy I a „biegając” od stacji do stacji utrwalili wiadomości i umiejętności z edukacji polonistycznej i matematycznej. Pracowali w zespołach dwuosobowych. Poprawna odpowiedź poprowadziła do kolejnej stacji. Jeśli wszystko udało rozwiązać się poprawnie, odwiedzili każdą stację tylko raz i wrócili do stacji początkowej. Jeśli popełnili błąd, wracali do zadania, które już rozwiązali. Wówczas musieli znaleźć pomyłkę w rozwiązaniu. Stacje zadaniowe były formą podsumowania wiedzy , którą zdobyły podczas czteromiesięcznej nauki, a zarazem świetną okazją do przypomnienia sobie, czym jest praca w zespole i współpraca. Razem możemy więcej!

Irena Pawluk

• nocowanie klasy 7b

• W ubiegłym tygodniu z piątku na sobotę odbyło się nocowanie klasy 7b. Głównym zadaniem nocowania było… rozdanie chłopakom z klasy ich zaległych prezentów z okazji Dnia Chłopaka. Podczas czasu spędzonego w szkole m.in. odbyła się bitwa na pistolety NERF, zabawa w chowanego, malowanie  chłopaków z klasy i konkurs na Miss Universe. Nasi koledzy bardzo wczuli się w swoje damskie role podczas konkursu. Wybór „kandydatki”, która miała wygrać, był bardzo trudny, ponieważ wszystkie „panie” wyglądały cudownie! Ostatecznie ex aequo wygrały Ola (Aleksander) i Fagata (Michał). Po pierwszym konkursie nastąpił czas na drugi, gdzie tym razem chłopacy malowali nas na "typowych chłopaków". Obie zabawy okazały się świetną formą spędzania czasu z rówieśnikami!

Zosia Pruszyńska, Ala Kulik

• Rozbiegane literki

• Klasa pierwsza doskonaliła umiejętność układania wyrazów i ich czytania. Do wspólnej zabawy zaprosiła robota Photon. Każdy zespół programował robota tak , aby dojechał do wybranych literek, z których chciałyby ułożyć wyraz. Zajęcia były bardzo ciekawe dzięki wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia jakim jest robot edukacyjny. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę.

I.Pawluk

• CO DUCH BOŻEGO NARODZENIA POWIEDZIAŁBY WSPÓŁCZESNEMU CZŁOWIEKOWI?- nasze inspiracje „Opowieścią wigilijną” Ch. Dickensa

• 4 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 7b, zainspirowani „Opowieścią wigilijną” Ch. Dickensa, pracowali w grupach nad wspólnym projektem. Ich zadaniem było zastanowienie się, co Duch Bożego Narodzenia powiedziałby współczesnemu człowiekowi. Wymagało to analizy, jakie problemy towarzyszą człowiekowi i światu w naszych czasach, przed czym należałoby ludzkość przestrzec. Następnie uczniowie przenieśli swoje pomysły na inną aktywność i przedstawili je w wybranej przez siebie formie. Prace okazały się bardzo przemyślane, dojrzałe, refleksyjne i kreatywne.

Katarzyna Dobrzeniecka