• Bezpieczeństwo w czasie wakacji
          • Bezpieczeństwo w czasie wakacji

          •  

             W przededniu wakacji uczniowie klasy 2b przypominali sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabaw wakacyjnych. Zredagowali dobre rady na wakacje. Omówili zasady uczestnika ruchu drogowego, zabaw nad wodą, zachowania w środkach komunikacji i na wycieczkach oraz kontaktów z obcymi a także ze zwierzętami. Ćwiczyli pozycję żółwika. Nie zapomnieli o numerach alarmowych i udzielaniu pierwszej pomocy. Najciekawsze okazały się ćwiczenia ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i resuscytacja krążeniowo – oddechowa na fantomach. Wyposażeni w niezbędną wiedzę uczniowie mogą śmiało ruszać na wakacyjne trasy.

              Życzymy wszystkim wesołych i bezpiecznych wakacji!

             

                                                                                                     Gizela Fiedorowicz

        • Czas na nagrodę
          • Czas na nagrodę

          •  

              Po długich miesiącach intensywnej nauki rodzice uczniów klasy 2b przygotowali dzieciom niespodziankę. Było to wspólne wyjście do pizzerii Bella Italia. Apetyty w tym dniu dopisywały wszystkim. Pizza w różnym wydaniu – Margherita, Pepperoni, Hawajska, znikała w okamgnieniu. Wspólny posiłek i rozmowy przy stole zintegrowały klasę. Było smacznie i wesoło. Słoneczna, ciepła pogoda zachęciła do spaceru. Zbędne kalorie zostały spalone podczas długiego spaceru mikołajską promenadą. Ten miło spędzony w gronie kolegów dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów.

              Bardzo dziękujemy rodzicom za niespodziankę i wspólny spacer.

             

                                                                                                       Gizela Fiedorowicz

        • Nasi szkolni artyści
          • Nasi szkolni artyści

          • Zakończyliśmy tegoroczne zajęcia koła plastycznego, dzięki którym ich uczestnicy mogli rozwijać zainteresowania i doskonalić sprawność manualną w różnych technikach rysunkowych i malarskich. Efekty ich twórczej pracy można podziwiać na wystawie szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia.

            Opiekun koła: Małgorzata Bochra

        • Światowy Dzień Oceanów
          • Światowy Dzień Oceanów

          • Jednym z nietypowych świąt, jakie możemy znaleźć w kalendarzu jest Światowy Dzień Oceanów,  obchodzony 8 czerwca. Uczniowie w naszej świetlicy wzięły udział w zajęciach plastycznych, podczas których rysowały ocean czysty i zanieczyszczony. Przy tej okazji odbyła się również rozmowa na temat ekologii i konieczności dbania o nasze morza i oceany. Była to ważna lekcja dla nas wszystkich  o tym, jakie działania możemy podjąć,  aby pomóc w ochronie środowiska wodnego.

        • O ekologii z Kubusiem
          • O ekologii z Kubusiem

          •  

            Od września 2023 r. uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci wzięły udział w 6 zajęciach tematycznych, tzw. misjach: dom, sklep, szkoła, las, zielona energia, łąki i pola. W czasie zajęć wykorzystano karty pracy dla uczniów, filmy edukacyjne, audiobooki, doświadczenia. Niektóre misje rozszerzono o warsztaty ekologiczne, wyjazd do Nadleśnictwa Spychowo, występy Koła Przyrodniczego. Za każde zrealizowane zagadnienie uczniowie otrzymywali naklejkę, a za komplet zebranych naklejek  certyfikat przyznający tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.  Dzięki udziałowi w programie dzieci nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii, dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały korzyści płynące z ruchu. Gratulujemy wszystkim uczniom zdobycia certyfikatów!

             

                                                                          Gizela Fiedorowicz, Sylwia Brzozowska

        • Uroczyste obchody Dnia Dziecka
          • Uroczyste obchody Dnia Dziecka

          • 31 maja w naszej szkole Rada Rodziców zorganizowała nam uroczyste obchody Dnia Dziecka. Impreza rozpoczęła się od złożenia serdecznych życzeń wszystkim przybyłym dzieciom przez p. Bożenę Krupińską i p. Justynę Dziak-Głowacką.

            Po chwili mogliśmy poczęstować się przepysznymi ciastami, popić niezwykły napój cytrynowy, a nawet zaspokoić głód niezrównaną zupą pomidorową. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i stoisko z popcornem. Chętni mogli ozdobić swoje ręce na stoisku z tatuażami. Niewątpliwą atrakcją były mini zawody sportowe , a przede wszystkim ogromna zjeżdżalnia, do której ustawiała się niekończąca się kolejka. Na zakończenie imprezy wszyscy mogli się znaleźć w obłokach wspaniałej piany – zabawa była niezapomniana. Wszyscy doskonale się bawili i chętnie powtórzyliby takie obchody Dnia Dziecka w przyszłym roku.

             

            Szkolne koło dziennikarskie

        • "Wspaniałe światy: Olsztyn - planetarium i teatr lalek"
          • "Wspaniałe światy: Olsztyn - planetarium i teatr lalek"

          •  4 czerwca 2024 roku klasa I a i II a wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Naszym pierwszym punktem docelowym był teatr lalek, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Pan Lampa”. Spektakl ten to historyjka o przygodach sympatycznego latarnika, który pomaga ludziom odnaleźć drogę w ciemnościach nocy. Opowieść ta skupia się na wartościach takich jak dobroć, życzliwość i gotowość do pomagania innym. Po przedstawieniu udaliśmy się do planetarium, gdzie mogliśmy poznać tajemnice kosmosu i obejrzeć film pt. „Zaczarowany Globus ”.Podczas jego oglądania zanurzyliśmy się w ciekawą fabułę i lepiej zrozumieliśmy funkcjonowanie pór roku, związanych z astronomicznymi cechami naszej planety. Cała wycieczka do Olsztyna była niezapomniana i pełna atrakcji. Spektakl w teatrze lalek i wizyta w planetarium z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. I. Pawluk, S. Brzozowska

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • Według definicji “Międzynarodowy Dzień Dziecka (MDD) – dzień ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych (1945) i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.”

            W naszym kraju MDD obchodzony jest 1 czerwca.

            W tym roku Dzień Dziecka dla wszystkich uczniów naszej szkoły przygotowała Rada Rodziców. Wśród licznych atrakcji znalazły się: DMUCHANIEC / zjeżdżalnia, loteria fantowa, stoiska z tatuażami, popcornem, ciastami, lemoniadą i zupą pomidorową. Ponadto animacje i gry sprawnościowe, lody, oraz, jak się okazało, największa atrakcja, czyli... PIANA PARTY.

            Podczas dwóch godzin w piątek 31-ego maja, uczniowie młodszych i starszych klas świetnie się bawili.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom.

            Monika Kluk

        • Grupa animatorów z Lublina „Zaelektryzowani” i pokazy fizyczno- chemiczne
          • Grupa animatorów z Lublina „Zaelektryzowani” i pokazy fizyczno- chemiczne

          • 4 czerwca 2024 roku uczniów uczniów naszej szkoły  odwiedziła Grupa animatorów z Lublina „Zaelektryzowani”, która przybliżyła wszystkim wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Pokazano wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną. Uczniowie na strunach głosowych pana Jarosława Kiśluka sprawdzili działanie helu, który zmienił jego wysokość głosu podczas śpiewu piosenki „Cztery słonie”. Zaobserwowali  wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru oraz doświadczenie z użyciem mieszanki propan – butan. Bardzo emocjonującym eksperymentem był: „paląca się dłoń” udziałem jednego ucznia. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w pokazie chemiczno – fizycznych doświadczeń. Mogły one bezpośrednio zaobserwować zjawisko wystrzałowego spalania wodoru z kolorowymi piłeczkami, wrzenia ciekłego azotu, zmianę wysokości dźwięku w helu. 

            Katarzyna Dobrzeniecka

        • Udział w akcji Sprzątamy Dla Polski 
          • Udział w akcji Sprzątamy Dla Polski 

          •  

            24 maja klasa 4b uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Sprzątamy Dla Polski.

            Jej celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie klasy 4b bardzo chętnie przystąpili do „robienia porządków” w okolicy szkoły, bo na ul. Złotych Kłosów. Z pewnością wezmą udział w kolejnej edycji, bo kochają swoją małą ojczyznę, jaką są Mikołajki.

            Katarzyna Dobrzeniecka

        • Zapylacze w naszych ogrodach
          • Zapylacze w naszych ogrodach

          • W dniach  17-22 maja uczniowie klas 1a, 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych nt. Zapylaczy. Zajęcia przeprowadziła edukatorka z Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni pani Paulina Makiewicz – Duda. Dzieci nauczyły się rozpoznawać owady z najbliższego otoczenia, które przyczyniają się do powstania owoców. Z dużym zainteresowaniem oglądały i nazywały prezentowane przez panią Paulinę  dużych rozmiarów sylwetki owadów. Potrafiły również  opisać budowę pszczoły miodnej. Dowiedziały się, co dzieje się w ulu i jakie zadania do wykonania mają poszczególni członkowie pszczelej rodziny. Edukatorka wyjaśniła uczniom, w jaki sposób mogą przyczynić się do tworzenia miejsc przyjaznych owadom. Dzieci uzupełniły także diagram, którego hasłem był temat warsztatów, a w wykreślance odnajdywały nazwy zapylaczy. Warsztaty były ciekawe, dostarczyły uczniom nowej wiedzy na temat pożytecznej roli owadów.

                                            Gizela Fiedorowicz, Sylwia Brzozowska, Irena Pawluk