27 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".
Sprzątanie Świata (ang. Clean Up the World) to międzynarodowa akcja odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyło się w 1989 r. W Polsce "sprzątamy świat" od 1994.
Sprzątanie Świata
Próbny alarm pożarowy
26 września 2019r. w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy, połączony z ewakuacją uczniów i pracowników z budynku szkoły.
Przeprowadzone ćwiczenie miało na celu sprawdzenie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarowego i sprawnego przejścia na wyznaczony teren zbiórki.
Akcja przebiegła sprawnie i w wyznaczonym czasie.2
"Czytam z klasą": Podsumowanie lektury "Asiunia" w IIIb
W ramach projektu „Czytam z klasą” w klasie IIIb wspólnie czytaliśmy i omawialiśmy książkę pani Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia”. Książka opowiadała o losach pięcioletniej dziewczynki – autorki opowiadania i jej rodziny w czasie II wojny światowej. Uczniowie mieli okazję poznać postać małej bohaterki i towarzyszące jej emocje związane z wojną – brak matki, zaginięcie ojca i przymusowe rozstanie z rodzeństwem. Podsumowując zagadnienia związane z drugą wojną światową, uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w konkursie plastycznym - plakat pt. „80 rocznica wybuchu II wojny światowej”. Dzieci w wykonanie plakatów włożyły bardzo dużo pracy i serca. Wszyscy otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Anna Pawlak
Pokaz symulowanego wypadku drogowego
24 września 2019r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w pokazie symulowanego wypadku drogowego.
Symulacja ta miała na celu pokazanie w jaki sposób przypadkowi świadkowie wypadku drogowego powinni udzielić pierwszej pomocy dla osób poszkodowanych oraz przybliżyć sposób działania służb ratowniczych, w tym zespołu ratownictwa medycznego, zastępów straży pożarnej, policji.
Pokaz był częścią programu VI Warmińsko – Mazurskie Forum Drogowego „Bezpieczne Drogi Przyszłości”, które odbyły się w dniach 23-24.09.2019 r. w Mikołajkach.1
Skrzynka zaufania
Reagując na potrzeby uczniów naszej szkoły i ich rodziców, uruchamiamy SKRZYNKĘ ZAUFANIA.
Procedura funkcjonowania skrzynki zaufania pozwoli zapewnić dyskrecję w sprawach osobistych. Umożliwi przedyskutowanie uczniowskich problemów przez pedagoga i psychologa oraz próbę znalezienia propozycji pomocy.
więcej=>> kliknij (plik PDF)
Spotkanie z policjantem
16 września dzieci z klas pierwszych wzięły udział w spotkaniu z policjantem, panem Radosławem Ferencem. Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta oraz przedstawił zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Przypomniał również, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, w które każdy uczeń powinien być wyposażony. Pierwszaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową.
Alicja Brzezińska
Zebranie z rodzicami
5 września 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00 w stołówce szkolnej odbędzie się plenarne zebranie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej. Po tym spotkaniu odbędą się spotkania z wychowawcami.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
2 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Dyrektor szkoły p. Bożena Krupińska powitała uczniów, nauczycieli i rodziców.
Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.
Godziny zajęć i przerw w Zespole Oświatowym w Mikołajkach
Godziny zajęć i przerw w Zespole Oświatowym w Mikołajkach (Szkoła Podstawowa) od 1 września 2019r
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2019/2020
ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY
W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej (DWKI-WPB.5012.25.2019. BK) z dnia 11 maja 2019 roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów, mając na uwadze szereg niepokojących wydarzeń, które w ostatnim czasie stanowiły bezpośrednie zagrożenie życia i bezpieczeństwa uczniów, w naszej szkole została udostępniona ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY. Skrzynka jest umieszczona na korytarzu głównym naszej szkoły, pod tablicą ogłoszeń.
Drogi uczniu, jeśli nie masz odwagi, by bezpośrednio wypowiedzieć się w trudnej sprawie, możesz to opisać i wrzucić do ANONIMOWEJ SKRZYNKI NA SYGNAŁY. Twój list może być anonimowy, ale aby ułatwić udzielenie należytej pomocy, podaj tyle danych, ile możesz, takich jak: imię, klasę i dane osób, których Twój list dotyczy.
Elżbieta Cieśla
FESTYN RODZINNY
2019-06-01
W sobotę 01.06.2019r. roku w Zespole Oświatowym w Mikołajkach, po raz drugi w historii szkoły, odbył się festyn rodzinny, na którym spotkali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Rada Rodziców, a do przygotowań włączyli się rodzice, nauczyciele i uczniowie. Otwarcia festynu dokonała pani dyrektor Bożena Krupińska, która powitała zebranych, przedstawiła program imprezy i zaprosiła do wspólnej zabawy. A atrakcji było sporo!
Na głodnych czekały stoiska z bigosem, zupą pomidorową, grillowanymi kiełbaskami, ogórkami małosolnymi, można było też skosztować domowych wypieków. Sportowe konkurencje, zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego, dostarczyły wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicującym im rodzinom.
Swoje umiejętności wokalne zaprezentował zespół muzyczny "Mikołajki" pod kierunkiem p. Sylwii Brzozowskiej. Brawami nagrodzono Martę Kiśluk, która przy akompaniamencie p. Krzysztofa Magnuskiego zaśpiewała wielkie światowe przeboje sprzed lat. Piosenkę w języku angielskim zaśpiewali najmłodsi uczniowie naszej szkoły z kl. I A pod kierunkiem p. Jarosława Kiśluka i Małgorzaty Jurkiewicz.
Ogromną atrakcją dla dzieci było malowanie twarzy oraz puszczanie ogromnych baniek mydlanych.
Podczas imprezy odbyła się licytacja voucherów, którą z dużym zaangażowaniem prowadzili członkowie Rady Rodziców. Ale chyba największym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Stoisko było wręcz oblężone!
Mikołajscy strażacy oraz PSP Mrągowo zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Milusińscy mieli okazję przymierzyć kask strażacki, a nawet obsłużyć sikawkę!
Przedstawiciele policji zapoznali uczniów z zagrożeniami, jakie mogą zdarzyć się podczas wakacji, a maluchy z wielkim zapałem, na przygotowanym mini-przejściu dla pieszych, ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.
Wzrok wszystkich przyciągało stoisko z niespodziankami przygotowanymi przez firmę ubezpieczeniową AVIVA.
Cały dochód uzyskany ze sprzedaży i licytacji zasili konto Rady Rodziców i zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły.
Za pieniądze zebrane na ubiegłorocznym Festynie Rodzinnym szkoła zakupiła tor przeszkód, z którego to dzieci korzystały podczas tegorocznej imprezy.
Tegoroczny festyn rodzinny, zarówno organizatorzy jak i goście, uznali za niezwykle udany.
Elżbieta Cieśla
51
Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego
Podobnie jak w latach ubiegłych młodzież z naszej szkoły wzięła udział w VII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Wszyscy uczestnicy godnie reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli bardzo dobre wyniki.
Zdobyliśmy także miejsca na podium. W kategorii klas ósmych Michał Polonis (kl. 8b) zajął I miejsce, a Oliwia Kowalska (kl. 8b) II miejsce. W klasach trzecich gimnazjum II miejsce wywalczyła Weronika Wątorczyk (kl. 3b).
Sprawiliście nam dużą satysfakcję !!!
Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowych szkołach
Ewa Kamińska i Agnieszka Ostrowska
Odwiedziny w Toruniu
W dniach 7 – 9 maja 2019r. klasa 5b udała się na wycieczkę do Torunia.
Podstawową atrakcją wycieczki był Fort IV mieszczący się w Twierdzy Toruń, w którym mieszkaliśmy.
Pierwsze godziny w Toruniu spędziliśmy na zwiedzaniu starówki – pokazał nam ją przewodnik - p. Bartek, który bardzo ciekawie opowiadał o każdym miejscu; okazało się, że z każdym z nich związana jest jakaś legenda. Pan Bartek, student kulturoznawstwa, pokazał nam również swoją uczelnię, którą żartobliwie nazywają ” Hogwart „. Następnie byliśmy w Geodium, gdzie
zwiedziliśmy interaktywną wystawę – sprawdziliśmy swoją wagę na różnych planetach i gwiazdach, oglądaliśmy wybuch wulkanu .
Po zakwaterowaniu i obfitym obiedzie w Twierdzy Toruń razem z przewodnikiem w stroju historycznym – p. „Karabinem”(tak nazwali go uczniowie) zwiedziliśmy cały Fort IV – część nadziemną (Majdany) oraz podziemną (było ciemno, więc wspomagaliśmy wzrok pochodniami), poznaliśmy całą historię fortów toruńskich (https://www.fort.torun.pl/2/przeszlosc).
Po zwiedzaniu odbyły się podchody w forcie oraz ognisko na fortecznym majdanie.
Mieszkaliśmy w kazamatach, gdzie znajduje się baza noclegowa, wzorowana na styl dawnych koszar (spaliśmy na pryczach).
Następny dzień do południa spędziliśmy w forcie. W fortecznej piernikarni wzięliśmy udział w warsztatach, gdzie każdy z nas własnoręcznie wykonał swój piernik. Następnie odbyły się zajęcia integracyjne: strzelaliśmy z łuku, podawaliśmy sobie granat, poruszaliśmy się na „nartach”, przeciągaliśmy linę.
Po obiedzie wróciliśmy na starówkę, gdzie każdy mógł kupić pamiątki i oczywiście toruńskie pierniki. Zwiedziliśmy muzeum podróżników T. Halika oraz wykonywaliśmy doświadczenia chemiczne podczas warsztatów w Centrum Chemii.
Ostatniego dnia, po pożegnaniu z fortem, udaliśmy się do Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy, gdzie spędziliśmy prawie 3 godziny wykonując wiele doświadczeń z różnych dziedzin życia. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do kochanych Mikołajek.
Agnieszka Kuźmicka
28
Udział w zajęciach otwartych w ramach realizacji Programu „Aktywna Tablica”
Dyrekcja i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rynie wystosowali zaproszenie na lekcje otwarte w ramach realizacji Programu "Aktywna Tablica", które odbyły się 28.05.2019r. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Mikołajkach uczestniczyli w dwóch lekcjach matematyki: Co to jest pole figury? Powtórzenie wiadomości z wykorzystaniem tablicy multimedialnej.
Katarzyna Dobrzeniecka
Wycieczka klasowa do Torunia
Wychowawczyni klasy III a gim. P. Ewa Kamińska zorganizowała dwudniowy wyjazd dla 23-osobowej grupy gimnazjalistów.
W połowie maja uczniowie wyruszyli w kierunku Kujaw gdzie mieli szansę zwiedzić Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie, Park Zdrojowy z tężniami solankowymi w Inowrocławiu( jedne z najstarszych w Europie), oraz Stare Miasto w Toruniu. Wycieczkę zakończył pobyt w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Piwnicach k. Torunia.
46Biskupin jest ciekawy z racji statusu najstarszej osady na terenach naszego kraju poddawanej rekonstrukcji od lat 30-tych XX wieku. Sama osada powstała w VIII wieku p.n.e. i zamieszkana była tylko przez ok.150 lat.
Początki toruńskiego grodu sięgają natomiast XIII wieku i historii Zakonu Krzyżackiego na terenach ziem pruskich. Miasto powstał z połączenia dwóch grodów, z których jeden pełnił funkcję handlową a drugi usługową. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać wiele tajemnic miasta wysłuchując opowieści przewodnika i zwiedzając zabytki.
Ostatnia atrakcja, czyli zwiedzanie Obserwatorium w Piwnicach uświadomiło uczniom jak ciekawymi dziedzinami nauki są astronomia i fizyka, jak często mamy do czynienia ze zjawiskiem fal i w jaki sposób te zjawiska oddziałują na naszą codzienność.
Uczestnicy podsumowali wyjazd jako bardzo udany, a jedynym mankamentem okazała się deszczowa pogoda.
Należy jednak pamiętać, że nie na brzydkiej pogody... jest po prostu nieodpowiednio dobrany strój.
Monika Kluk- opiekun grupy
Festyn Rodzinny
„Aktywna Tablica”- zajęcia otwarte
Lekcje otwarte w ramach realizacji programu "Aktywna Tablica" już za nami. W Szkole Podstawowej w Mikołajkach odbyły się dwie lekcje języka polskiego z wykorzystaniem TIK, które poprowadził Pan Cezary Szeremeta.
8Temat pierwszej to: Księga, która mówi o początki, natomiast drugiej: Dopełnienie wzbogaca wypowiedzenie. Bardzo cieszymy się, że z naszego zaproszenia skorzystały nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Rynie. Poniżej udostępniamy linki do tych lekcji.
https://prod.classflow.pl/classflow/…
https://prod.classflow.pl/classflow/…Katarzyna Dobrzeniecka
Zmiana godzin pracy sekretariatu
UWAGA!
Zmiana godzin pracy sekretariatu:
poniedziałek: 11:00-12:00; 13:45 - 15:00
wtorek: 7:00 - 10:30
środa: 13:45 - 15:00
czwartek: 11:30 -15:00
Ostatni i ... pierwszy taki egzamin.
Tegoroczny kwiecień obfitował w liczne sprawdziany wiedzy i umiejętności uczniowskich.
Po raz pierwszy do egzaminów przystąpili ósmoklasiści, natomiast gimnazjaliści po raz ostatni pisali egzamin w placówce III etapu kształcenia czyli w gimnazjum. Od kolejnego roku szkolnego gimnazja przestają istnieć.23Gimnazjaliści swój "maraton testów" rozpoczęli 10. kwietnia częścią humanistyczną(Język Polski, Historia I Wiedza o Społeczeństwie). Kolejne dwa dni to zmagania z Matematyką, Przedmiotami Przyrodniczymi i Językiem Obcym.
Uczniowie klas ósmych do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych z Języka Polskiego, Matematyki i Języka Obcego przystąpili w dniach 15-17. kwietnia.
Największa trema towarzyszyła uczniom podczas pierwszego dnia zmagań.
Teraz pozostaje cierpliwie czekać na wyniki, a te trafią w uczniowskie ręce dopiero 14. czerwca. Uzyskana pula punktów będzie ważnym wyznacznikiem podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.Monika Kluk
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie