• Wykopki 2023

• Kilka dni temu uczniowie V B pod opieką nauczycieli wybrali się do Państwa Bagińskich na wykopki. Niektórzy z uczniów nie uczestniczyli jeszcze w zbieraniu ziemniaków, dlatego było to dla nowe doświadczenie. Wyprawa rozpoczęła się wspaniałą przejażdżką specjalnym wozem przystosowanym do przewozu pasażerów. Na polu czekały na młodych zbieraczy kilkanaście zagonów ziemniaków. Po dobraniu się w pary praca ruszyła pełną parą. Po wytężonej pracy i zebraniu ziemniaczanych plonów na uczniów czekała niespodzianka – ognisko z kiełbaską i bułeczką, napojami, a na deser wszyscy otrzymali … lody. Na koniec wykopek wychowawca zadał pytanie uczniom, czy następnego dnia przychodzą na zbieranie ziemniaków,  czy do szkoły.  Wszyscy chóralnie odpowiedzieli, że na wykopki.

wych. C. Szeremeta

• Trójbój LA

• Trójbój lekkoatletyczny w Giżycku zorganizowany przez UKS Woźnice dla szkół podstawowych z Gminy Mikołajki oraz Giżycka i Wilkas.

Ze szkoły Podstawowej w Mikołajkach wzięło udział 17 zawodników z klas czwartych i piątych pod opieką nauczycieli w-f Jana Leszczyńskiego i Krzysztofa Kozłowskiego.

Wyniki naszych zawodników:

Adam Kowalski z Vb najlepszy miotacz piłeczki palantowej,

Nikodem Mocarski Vb najlepszy sprinter,

Albert Dagiel Va najlepszy w skoku w dal,

ponadto w kwalifikacji ogólnej Albert Dagiel zajął II miejsce i Adam Kowalski III miejsce

Gratulacje!

opracował: Krzysztof Kozłowski

• Przyrodnicy z klasy I a

• Korzystając z ostatnich dni lata i pięknej pogody uczniowie wyszli na szkolny plac, aby podziwiać jeszcze letnią przyrodę oraz obserwować zmiany, jakie zachodzą o tej porze roku. Z dużym entuzjazmem i zaciekawieniem przemierzali zakątki naszego placu. Lupy i szkła powiększające pozwoliły uczniom dokładniej przyjrzeć się liściom, korze drzew, poszukać owadów, żyjątek mieszkających w ich naturalnym środowisku. Samodzielne obserwacje przyrody przyniosły dzieciom dużo radości.

• ĆWICZENIA GIMNASTYCZNE Z ROBOTEM PHOTONEM

•  Uczniowie z klasy I a w czasie lekcji wychowania fizycznego mieli możliwość zapoznania się PHOTONEMwspaniałym robotem edukacyjnym. Tym razem robot (korzystając z funkcji „koło fortuny) decydował, które ćwiczenie mieli wykonać. Oprócz tego bawili się z nim w zabawę „ Raz, dwa, trzy, Photon patrzy!”. Robot na zmianę patrzył ( stój!) i zamykał oczy ( biegnij!). Wykorzystanie robota Photon pozwoliło na uatrakcyjnienie zajęć i zwiększenie zaangażowania uczniów. Dzieci bawiły się znakomicie!

• SZKOŁA – MISJA RATUNKOWA- ESCAPE ROOM

•  Uczniowie z klasy I a brali udział w challenge'u. Musieli odzyskać wszystkie przybory szkolne, które zabrał stworek Szkolnik. Pracowali w 4- osobowych zespołach. Po rozwiązaniu każdej misji zgłaszali się do nauczyciela po sprawności i wskazówkę, gdzie znaleźć kolejne zadanie. Sprawności te to odzyskane przybory. Pierwszaki angażując w pracy wszystkie swoje zmysły, świetnie poradzili sobie z 8 misjami. Udało im się pokonać Szkolnika i odzyskać przybory szkolne. Podczas wspólnej zabawy uczyli się jak skutecznie komunikować się i pracować jako zespół.

WYSZŁO IM TO DOSKONALE!

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

•               W tym roku rozpoczęcie roku szkolnego nastąpiło nietypowo, bo dopiero 4 września. Wielu z nas cieszyło się z trzech dodatkowych dni wakacji, ale byli i tacy którzy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie nauki. Podczas wakacji każdy mógł odpocząć i zregenerować swoje siły przed nowymi wyzwaniami szkolnymi. . Pierwsze spotkanie odbyło się w hali sportowej. Pani dyrektor B. Krupińska serdecznie wszystkich powitała i w kilku słowach przekazała podstawowe informacje związane z organizacją nowego roku szkolnego. Podziękowała za kilkuletnią współpracę  p. Katarzynie Dobrzenieckiej, którą na stanowisku wicedyrektora zastąpiła p. Urszula Łuksza.

Większość szkolnej społeczności przystępowała do nowego roku szkolnego z pewną rutyną, ale po twarzach najmłodszych uczniów, tj. uczniów klas pierwszych widać było pewne napięcie, które nieco osłabło po miłym przywitaniu najmłodszych członków szkoły w postaci ciepłych słów od starszych koleżanek i kolegów oraz drobnym upominku. Po oficjalnym rozpoczęciu wszyscy udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

Na relację z uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 zapraszamy pod podanym poniżej linkiem.

Martyna Lebiecka

Lena Reszka

• Komunikat Administratora Obiektów Sportowych

• W dniu 07 września (czwartek) o godz. 18:00 na trybunach hali, odbędzie się spotkanie, dotyczące rozdysponowania godzin zajęć w Hali Sportowej w Mikołajkach.

Chętne grupy, chcące korzystać stale w roku szkolnym 2023/2024 z Hali sportowej zapraszamy na spotkanie.

Dodatkowo osoby, które są zainteresowane korzystaniem z siłowni w hali sportowej zapraszamy do kontaktu z Administratorem Obiektu Panem Pawłem Jarguzem w celu ustalenia godzin korzystania z siłowni.

Decyduje kolejność zgłoszeń.