Aktualności

        • Światowy Dzień Pszczół
          • Światowy Dzień Pszczół

          •   W dniu 20 maja obchodzi się  Światowy Dzień Pszczół, który został ustanowiony w 2017r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Dzień ten jest doskonałą okazją do  podkreślenia znaczenia pszczół dla środowiska naturalnego, rolnictwa i człowieka. Pszczoła miodna, oprócz przyczyniania się do znacznego zwiększenia plonów rolników, wytwarza jednocześnie cenne produkty pszczele, tj. miód, wosk, pierzgę, propolis, mleczko i jad pszczeli.
              W tym szczególnym dniu uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali budowę pszczoły oraz jej rolę dla środowiska. Dzieci obejrzały film „Kazio ratuje pszczoły”, wykonały rysunek z pikseli, wyszukiwały w wykreślance wyrazów związanych z pszczelarstwem, układały zdania o znaczeniu pszczół, odpowiadały na pytania po przeczytaniu tekstu, dodawały  w zakresie 50 i 100, pokonywały pszczele labirynty, układały zdania o sposobach ochrony pszczół. Na zakończenie zaśpiewały piosenkę „Gdyby nie było pszczół” i otrzymały pamiątkowe dyplomy.
              Zajęcia przypomniały dzieciom o ważnej roli zapylaczy w naszym życiu i roli człowieka w ich ochronie.

                                                                                                                                                           Gizela Fiedorowicz

        • Niezwykła lekcja przyrody w klasie II b
          • Niezwykła lekcja przyrody w klasie II b

          • Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji  Przyrodniczej w Urwitałcie to wyjątkowe miejsce prowadzone przez Uniwersytet Warszawski, jedyne w Europie centrum nauki w całości poświęcone małym zbiornikom wodnym oraz ekosystemom bagiennym.
            Uczniowie klasy II B wybrali się tam, by uczestniczyć w warsztatach ekologicznych. Najpierw zwiedzali budynek edukacyjny i odkrywali przyrodę Warmii i Mazur. Oglądali interaktywne wystawy, nowoczesne ekspozycje oraz modele i żywe organizmy w akwariach i terrariach. Następnie odbyły się zajęcia terenowe połączone z obserwacją mazurskiej  fauny i flory. 
            To była fascynująca lekcja,  która dostarczyła nam mnóstwo wrażeń, zapewniła kontakt z naturą i dała niesamowitą wiedzę o wodnym świecie Mazur.


                                                                                                                                       Bożena Kochańska

          • Dzień Dziecka

          • Drodzy Uczniowie,
            z okazji Dnia Dziecka życzę Wam wielu powodów do radości, uśmiechu każdego dnia oraz spełnienia marzeń — tych małych i tych największych. Niech każdy dzień przynosi Wam nowe przyjaźnie, ciekawe doświadczenia i wiarę we własne możliwości.
            Życzę Wam odwagi w odkrywaniu świata, wytrwałości w rozwijaniu talentów oraz beztroskich chwil pełnych zabawy i szczęścia. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy i może osiągnąć naprawdę wiele.
            Niech dziecięca ciekawość, energia i optymizm nigdy Was nie opuszczają.
            Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!
            Bożena Krupińska - dyrektor szkoły

        • Finał Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
          • Finał Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • W dniu 22 maja 2026r. w Elblągu odbył się Finał Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Szkołę Podstawową w Mikołajkach reprezentowali zwycięzcy powiatowego turnieju w Mrągowie tj. Adam Kowalski, Wojtek Wierkin i Mateusz Rądlewski. W turnieju wojewódzkim brało udział 15 zwycięskich drużyn z zawodów powiatowych. Poziom finału był wysoki, ponieważ wymagał od zawodników dużej wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ogromnej sprawności jazdy na rowerze. Dzięki swojej pracy, ambicji i woli walki zajęliśmy w klasyfikacji ogólnej IV miejsce. To duży sukces na tak prestiżowych zawodach. Dziękuję chłopakom i życzę powodzenia w kolejnych turniejach

        • Ia i Ib na wycieczce w MCBiE "Kumak"
          • Ia i Ib na wycieczce w MCBiE "Kumak"

          • Uczniowie klas Ia i Ib wybrali się na wycieczkę do Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK. Podczas zwiedzania dzieci odkrywały świat przyrody Warmii i Mazur, poznawały mieszkańców ekosystemów wodnych i bagiennych oraz uczestniczyły w ciekawej lekcji przyrodniczej.Wyjazd był doskonałą okazją do nauki poprzez doświadczenie, obserwację i wspólne odkrywanie tajemnic natury.JM-P

        • Obchody 300-lecia Mikołajek w CK Kłobuk
          • Obchody 300-lecia Mikołajek w CK Kłobuk

          • Klasa 1a miała przyjemność uczestniczyć w ciekawych zajęciach w Centrum Kłobuk poświęconych obchodom 300-lecia Mikołajek.Uczniowie wysłuchali legendy o Królu Sielaw, a następnie aktywnie wypowiadali się na temat jej treści. Z dużym zainteresowaniem przeglądali również literaturę związaną z naszym miastem oraz oglądali dawne i współczesne fotografie Mikołajek. Nie zabrakło także emocjonujących konkurencji. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali piękne rybki, które ozdobią naszą szkolną klasę.

            Serdecznie dziękujemy Pani A. Dagiel za przygotowanie tak ciekawych i inspirujących zajęć.

            Do zobaczenia!

            JM-P

        • Święta majowe w naszej szkole
          • Święta majowe w naszej szkole

          • W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody świąt majowych, które były doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy o Polsce oraz rozwijania postaw patriotycznych wśród uczniów.

            Najmłodsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali polskie symbole narodowe. Powstały piękne flagi, godła oraz prace plastyczne w barwach narodowych, które  udekorowały sale lekcyjne. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością i starannością.

            Uczniowie klas IV–V przygotowywali plakaty poświęcone ojczyźnie. Na pracach pojawiły się hasła patriotyczne, najważniejsze symbole narodowe. Wszystkie plakaty były bardzo pomysłowe i pokazały, jak ważna dla uczniów jest miłość do kraju.

            Natomiast klasy VI–VII uczestniczyły w konkursie wiedzy o Polsce. Rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą znajomością historii, geografii i kultury naszego kraju. Konkurs dostarczył wielu emocji i był świetną okazją do nauki poprzez zabawę.

            Obchody świąt majowych były dla całej społeczności szkolnej ważnym wydarzeniem, które przypomniało wszystkim o znaczeniu patriotyzmu, szacunku do symboli narodowych oraz dumy z bycia Polakiem.

            Na relację z obchodów świąt majowych zapraszamy pod linkiem: https://youtu.be/EdFuewRKFso

             

            Szkolne koło dziennikarskie

        • Drużyna Energii
          • Drużyna Energii

          • Z dumą i radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do 9 edycji ogólnopolskiego programu sportowo-edukacyjnego Drużyna Energii !!!!

            Od dziś (6 maja) rozpoczynamy najważniejszą i najbardziej angażującą część projektu. W nadchodzących tygodniach zadaniem zakwalifikowanych szkół będzie odtwarzanie zestawów ćwiczeń przygotowanych przez naszych sportowych Ambasadorów, reprezentujących 5 wyjątkowych drużyn: wiatru, słońca, ziemi, wody i serca.

            Nauczyciele wychowania fizycznego (szkolni opiekunowie projektu) będą nagrywać swoich uczniów podczas wykonywania tych zadań, a następnie systematycznie przesyłać materiały wideo poprzez Strefę Uczestnika na stronie DruzynaEnergii.pl.