• Tropiciele przyrody z 2B

          • Koniec roku szkolnego to dobry czas na odkrywanie tajemnic przyrody. Piękna, słoneczna pogoda zachęca do wyjścia poza szkolne mury i zdobywania wiedzy na świeżym powietrzu. 
             17 czerwca 2021 roku,  w ramach realizacji zagadnień przyrodniczych o roślinach łąkowych, uczniowie klasy 2b lekcję środowiska spędzili na terenach zielonych przed szkołą. Ich zadaniem było wyszukanie jak największej ilości znanych roślin i stworzenie kart zielnika, a następnie zaprezentowanie swoich prac klasie. Uczniowie z wielkim  entuzjazmem  przystąpili do wykonania zadań - odnajdywali  znane okazy, nazywali je,  a następnie przyklejali do arkuszy papieru. Prace, które stworzyli, robiły wrażenie! Przy okazji okazało się, że nauka przyrody może być naprawdę przyjemna! Dzieci z radością korzystały z tej plenerowej lekcji, odkrywając świat roślin. Po powrocie do klasy zgodnie stwierdziły, że była to bardzo ciekawa lekcja przyrody!

            Alicja Brzezińska

          • Plastyka na placu zabaw

          • Klasa 3a wykorzystuje słoneczne dni, by przebywać na świeżym powietrzu. Na zajęciach plastycznych bawiliśmy się w plac zabaw. Tworzyliśmy prace plastyczne z postaciami dzieci z naszzej klasy.

            Jolanta Jarguz, Małgorzata Jurkiewicz

          • Podwórkowa matematyka

          • Na podwórku nie tylko bawimy się, ale także uczymy, mamy świeże umysły. Świeże powietrze służy logicznemu myśleniu, pomaga w rozwiązywaniu trudnych zadań. Lubimy bardzo takie lekcje.

            Jolanta Jarguz, Małgorzata Jurkiewicz

          • Zajęcia otwarte

          • 15 czerwca  2021 roku  klasa III b gościła na  zajęciach otwartych  przedszkolaków z grupy Rybki. Celem lekcji  było wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, rozwijanie pamięci i uwagi oraz kształtowanie asertywności w różnych sytuacjach.

             Wszystkim życzymy, aby wakacje upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie!

              Bożena Kochańska

          • Piękne czytanie to też sztuka!

          • Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy kolegami.
            Ponadto to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, który poszerza wiedzę, poprawia pamięć oraz pozwala przeżywać wspaniałe emocje.

            W piątek 11 czerwca 2021roku w naszej szkole odbył się Konkurs Głośnego Czytania   "Czytanie jest w modzie". Jego celem była popularyzacja czytania wśród dzieci i   zwrócenie uwagi na poprawne posługiwanie się piękną polszczyzną.

            Organizatorzy konkursu : Pani Jolanta Jarguz , Pani Małgorzata Jurkiewicz i Pani Bożena Kochańska przeprowadziły czytanie wybranych fragmentów lektury Romana Pisarskiego pt.”O psie, który jeździł koleją”.  

            W akcji promującej czytelnictwo wzięli udział uczniowie klas trzecich. 

            Jury  przyznało następujące nagrody:
            I miejsce – Gabriel Murach kl.III a i Martyna Lebiecka kl.III b
            II miejsce –  Zuzanna Kozyrska kl. III a i Zuzanna Bosek kl. III b
            III miejsce –  Natalia Rabkowska kl.III a i Gabriela Meribe kl.III b
             

            Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali  nagrody książkowe. Gratulujemy czytelniczych zmagań. Dziękujemy za piękne czytanie i udział.  Organizatorzy

              Bożena Kochańska i Jolanta Jarguz

             

          • Szczepienia uczniów w wieku 12 - 18 lat

          • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

            Organizacja szczepień

            Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
            i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

            Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

            Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

            Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

            • zgodę rodzica,
            • kwestionariusz,
            • kwalifikację lekarza,
            • szczepienie.

            Harmonogram szczepień po wakacjach

            Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

            Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

            • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
            • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
            • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

            Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

            Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

            Dlaczego warto się zaszczepić?

            Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

            Jak działa szczepionka?

            Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

            Ministerstwo Edukacji i Nauki

            Departament Informacji i Promocji

            kwestionariusz wstepnego wywiadu przesiewowego ==>>  (plik PDF)

             

          • Nabór do Burs już trwa!

          • Drodzy ósmoklasiści, jeżeli planujecie kontynuować naukę w szkole ponadpodstawowej  na terenie Olsztyna i zamieszkać w bursie, to musicie już, nie czekając na wyniki egzaminu, złożyć wniosek na platformie rekrutacyjnej.   Rekrutacja trwa do 21.06.2021.

        • Życzenia na Dzień Dziecka
          • Życzenia na Dzień Dziecka

          • Drodzy Uczniowie!

            Z okazji Dnia dziecka życzymy Wam wiele radości, słońca i uśmiechów. Szkoła niech będzie dla Was miejscem przyjaznym, gdzie odkrywacie tajniki świata, a nauka niech będzie zawsze ciekawą przygodą i daje satysfakcję, radość, pogodę ducha oraz wiarę we własne możliwości.

            Niech nie zabraknie Wam zapału i entuzjazmu do czynienia rzeczy wielkich, przynoszących satysfakcję i spełnienie.

            Bożena Krupińska i Katarzyna Dobrzeniecka - dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mikołajkach

          • Poznajemy zabawy podwórkowe z dzieciństwa naszych rodziców i dziadków

          • Współczesnym dzieciom trudno uwierzyć w to, że w czasach, kiedy nie było telefonów komórkowych, tabletów i  laptopów ich rówieśnicy sprzed lat bawili się doskonale. Rodzice i dziadkowie, wspominając swoje dzieciństwo, opowiadają o zabawach, które dzisiaj często są mało znane. Większość z nich odbywała się na podwórku, zwykle z wykorzystaniem dostępnych akcesoriów: patyków, kamyków, kapsli. 
            W ubiegłym tygodniu na zajęciach edukacji polonistycznej drugoklasiści poznali niektóre zabawy sprzed lat, nadeszła więc pora, by sprawdzić, czy dzieci potrafią się  bawić tak, jak ich rodzice i dziadkowie. Na dzisiejszej lekcji wychowania fizycznego dzieciaki nauczyły się dwóch, zapomnianych już zabaw: gry w kapsle i gry w klasy. Okazało się, że uczniowie wspaniale sobie poradzili z tym wyzwaniem - nie tylko dowiedzieli się czegoś nowego, ale  spędzili czas miło i wesoło: był śmiech, ruch, pomysłowość, odrobina rywalizacji i radość ze wspólnej zabawy.

            Alicja Brzezińska