• KONKURS PLASTYCZNY  „ MIKOŁAJKI W OCZACH DZIECKA”
          • KONKURS PLASTYCZNY „ MIKOŁAJKI W OCZACH DZIECKA”

          • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO  TWOJA KARTKA Z KALENDARZA 2023

            pt. „ MIKOŁAJKI W OCZACH DZIECKA” 

             

             

            POSTANOWIENIA OGÓLNE:

            1. Organizatorem Konkursu Plastycznego Twoja Kartka z Kalendarza 2023 r  pt, „ Mikołajki w oczach dziecka „ jest Szkoła Podstawowa w Mikołajkach a także Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Mikołajkach zwane/a/y dalej „ Organizatorem.
            2. Konkurs odbywa się zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Regulaminie.
            3. Celem Konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej u dzieci i młodzieży.
            4. Przedmiotem konkursu są prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież, zamieszkujących w gminie Mikołajki i uczęszczających do w/w szkoły.
            5. Tematem Konkursu jest prezentacja poszczególnych miesięcy w roku na kartkach kalendarza na 2023r prace są związane z tematyką miasta Mikołajki : rynek miasta, port, kościoły, promenada,mosty w różnych porach roku.
            6. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną bezpłatnie opublikowane w kalendarzu, który będzie można zakupić na terenie gminy Mikołajki za uzgodnioną kwotę.

             

            PRZYJMOWANIE PRAC:

            1. Udział w konkursie jest bezpłatny.

            2. Każdy uczestnik w wieku od 6-14 lat może zgłosić maksymalnie jedną pracę konkursową.

            3. Prace konkursowe mają być wykonywane indywidualnie.

            4. Zgłoszenia prac konkursowych muszą być dokonywane przez rodziców lub opiekunów prawnych dzieci – autorów prac konkursowych.

            5. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 14 lat zamieszkałych w gminie Mikołajki i uczestniczących do Szkoły Podstawowej w Mikołajkach

            6. W Konkursie nie obowiązują ograniczenia dotyczące techniki i zastosowanych materiałów. Dozwolone jest stosowanie różnorakich technik plastycznych (rysowanie, malowanie, wyklejanie itp.). Minimalny format pracy to A4 ( 21 cm x 29,7 cm). Maksymalny format pracy to A2 (42 cm x 60 cm). Dopuszczalne są wyłącznie prace 2D.

             7. Terminarz:

            - przyjmowanie prac plastycznych do konkursu: 7.11.2022r

            - powołanie jury i ocena zgłoszonych prac plastycznych: 9.11.2022r

            - sporządzenie protokołu z obrad Jury: 09.11.2022r

            - ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród: 14.11.2022r

             

            8. Prace plastyczne należy dostarczyć do nauczyciela plastyki Małgorzaty Bochry

            9. Prace należy  dostarczyć z dołączonym i wypełnionym formularzem rejestracyjnym, który stanowi Załącznik nr 1 oraz Załącznik nr 2.

            10. Prace plastyczne  należy opisać według następującego wzoru:

             Imię ….

            Nazwisko ….

            wiek autora ….

             11. Organizator zastrzega sobie prawo do zdyskwalifikowania prac nie spełniających wymienionych wyżej wymogów.

             

            KRYTERIA OCENY:

            1. Do kryteriów oceny prac plastycznych w konkursie należą: - trafność ujęcia tematu, - jakość (staranność) wykonania, - oryginalność, - stopień trudności. 

            2. Prace będą oceniane w 3 kategoriach:

            klasy I-III 4 zwycięzców

            klasy IV- VI 4 zwycięzców

            klasy VII – VIII 4 zwycięzców

             

            JURY:

            1. Organizator powołuje Jury Konkursu, zwane dalej „Jury”.

            2.  Decyzje podjęte przez Jury są ostateczne i prawnie wiążące dla wszystkich uczestników Konkursu.

             

            NAGRODY:

            1.. Autorzy 12 prac zwycięskich w ramach konkursu otrzymają nagrody:

            2. Nagrody w konkursie nie podlegają wymianie na gotówkę.

            3. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do opublikowania imion i nazwisk o laureatach konkursu oraz umieszczanie tych informacji w materiałach reklamowych organizatora oraz w prasie, mediach i Internecie.

            4.  Po przeprowadzeniu obrad Jury zostanie sporządzony protokół przez Sekretarza Jury.

             

             POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

            1. Regulamin niniejszego Konkursu dostępny na stronie internetowej szkoły

            2. Uczestnik Konkursu przez wypełnienie formularza rejestracyjnego oświadcza, iż:

            - jest autorem nadesłanej pracy plastycznej,

            - przysługują mu wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanej pracy plastycznej, która to praca jest pozbawiona jakichkolwiek wad prawnych i nie jest obciążona prawami i roszczeniami osób trzecich,

             - zgadza się na bezpłatne opublikowanie pracy plastycznej w wydrukowanym kalendarzu p 3. Osoby, które nie spełnią któregokolwiek z wymogów określonych w niniejszym Regulaminie lub podadzą nieprawdziwe informacje, zostaną zdyskwalifikowane.

            4. Organizator nie bierze prawnej odpowiedzialności za przesłane prace plastyczne oraz zastrzega sobie prawo natychmiastowej dyskwalifikacji w przypadku podejrzenia naruszenia Regulaminu.

            5. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy prawa polskiego.

            6. Organizatorzy nie roszczą sobie przeniesienia praw autorskich ani majątkowych do nadesłanych prac, pozostają one własnością intelektualną autorów.

            7. Uczestnikom Konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania lub żądania ich usunięcia, w tym celu powinni skontaktować się oni z Organizatorem, który jest administratorem danych. Podanie danych, które w przypadku braku wyrażenia w/w zgód, będą przetwarzane w celu wykonania w/w obowiązków związanych z Konkursem jest dobrowolne, lecz niezbędne dla wzięcia udziału w Konkursie. 8. Interpretacja zasad niniejszego Regulaminu należy wyłącznie do Organizator

             

             

          • Z cyklu „Sposób na odczarowanie lektury szkolnej…”

          • 26 października uczniowie klasy 5a po raz kolejny zmagali się z lekturą szkolną. Tym razem była to powieść Ferenca Molanara „Chłopcy z Placu Broni”. Praca z tekstem okazała się przyjemnym zadaniem, ponieważ uczniowie wykonali makietę na podstawie miejsc i sytuacji przedstawionych w utworze. Podczas jego wykonywania piątoklasiści wykazali się umiejętnością współpracy w zespole, a liderzy grup udowodnili, że potrafią perfekcyjnie zorganizować pracę zespołu, zaczynając od jej zaplanowania, zgromadzenie materiałów, rozdzielenia funkcji i zadań oraz kończąc na samym wykonaniu makiety. Mam nadzieję, że taka forma zachęci uczniów do czytania kolejnych lektur.

            Katarzyna Dobrzeniecka

             

          • wizyta fotografa

          • 27 października w naszej szkole będzie można wykonać zdjęcia do potrzebnych dokumentów, ale nie tylko. Bogatą ofertę rozmaitych ujęć fotograficznych oferuje uczniom firma „Agnes”. Zdjęcia będą wykonywane w szkole podczas lekcji, a gotowe produkty będą do odebrania u wychowawców.  Warto przejrzeć ofertę wcześniej, aby w dniu wykonywania zdjęć być zdecydowanym, które zdjęcie będzie dla mnie najbardziej odpowiednie. Na załączonym zdjęciu widnieją również obowiązujące ceny.

          • Jak opisać drzewo?

          • Jak opisać drzewo?  Zajęcia języka polskiego w terenie.
            Jak dokładnie opisać drzewo? Trzeba je poznać zmysłami, a następnie swoje wrażenia „ubrać w słowa”. W tym celu 13 października klasa 5a wybrała się na jesienny spacer w okolicy szkoły. Zadaniem uczniów było zbieranie swoich wrażeń zmysłowych w kontakcie z drzewami, a następnie opisanie ich na karcie pracy. Pogoda sprzyjała bliskiemu kontaktowi z przyrodą,  prowadzeniu obserwacji zmysłowych oraz twórczej pracy uczniów. 
            Katarzyna Dobrzeniecka

        • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole
          • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

          • Jak co roku Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w naszej szkole dzień wcześniej, tj. 13 października, ponieważ następnego dnia nie mamy lekcji. Tak było i w tym roku. Nie było jednak żadnej akademii, a po wejściu do szkoły przywitały nas wesołe rytmy płynące z głośników rozstawionych na najdłuższym szkolnym korytarzu. I tak było na każdej przerwie. Jak miło było oglądać tańczące koleżanki i kolegów „belgijkę”.           Na pierwszych lekcjach uczniowie czynnie włączyli się w „Dzień życzliwości”, mówiąc koleżankom i kolegom miłe słowa. Jednak największym wyzwaniem tego dnia był niezwykły konkurs: należało rozpoznać naszych nauczycieli, których zdjęcia były umieszczone na specjalnej tablicy. Niby nic trudnego, ale zdjęcia pochodziły z czasów, gdy nasi pedagodzy byli uczniami w szkole podstawowej! Zabawa była przednia, a sporom, kto jest kim, nie było końca. Na zakończenie każda klasa otrzymała „Certyfikat życzliwości”.

                      Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej relacji, a wszystkim PEDAGOGOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

             

            Szkolne koło dziennikarskie

          • PREZENT POD CHOINKĘ

          • Nasza szkoła tradycyjnie bierze udział w akcji "Prezent pod choinkę".

            Zbiórka paczek trwa do 10 listopada ( przynosimy do gabinetu Pani wicedyrektor Katarzyny Dobrzenieckiej lub Pani Moniki Kluk). Szczegóły w materiałach.

        • Wybory przewodniczącego samorządu szkolnego
          • Wybory przewodniczącego samorządu szkolnego

          • 29 września w naszej szkole odbyły się wybory przewodniczącego samorządu szkolnego. Jednak tegoroczne wskazanie szefa szkolnej społeczności odbyły się na wzór ordynacji wyborczej, która obowiązuje w naszym kraju. Jak pisaliśmy wcześniej, do wyborów stanęło czworo kandydatów:

            Wojtek Madej, Ola Olbryś, Zosia Witkowska i Mikołaj Głowacki.

            Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty wyborcze, słychać było słowną agitację na konkretnego kandydata.

            W dniu wyborów poszczególne klasy zostały poproszone przez posłańców szkolnej komisji wyborczej o udział w głosowaniu. Na wyborców czekały ostemplowane karty wyborcze, na których wszyscy uczniowie mogli w przygotowanych specjalnie miejscach dokonać samodzielnego wyboru przewodniczącego szkolnej społeczności. Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza skrupulatnie podliczyła głosy. Zwycięzcą i przewodniczącym samorządu szkolnego został Wojtek Madej, a jego zastępczynią Ola Olbryś. Życzymy wspaniałych pomysłów!

             

            Szkolne koło dziennikarskie

             

        • Dzień Banana
          • Dzień Banana

          • Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest co roku w pierwszy piątek października. Harvey Ball był pomysłodawcą tego święta i to jemu zawdzięczamy słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle - “smiley'a”. Światowy Dzień Uśmiechu ma zachęcać do jak najczęstszego uśmiechania się i czynienia dobrych uczynków.

                   Ponieważ uśmiech nazywany jest „bananem na twarzy”, dlatego w naszej szkole to święto obchodziliśmy jako Dzień Banana.

                   Uczniowie tego dnia mieli na sobie ubrania w różnych odcieniach koloru żółtego i oczywiście uśmiechali się do siebie częściej niż zwykle.

                   Kolor żółty napawa optymizmem, wywołuje radość i przypomina słoneczne chwile, a sam uśmiech jest nie tylko wyrazem szczęścia. Przede wszystkim badania naukowe udowodniły, że „śmiejące się twarze wydają nam się ładniejsze, przyjaźniejsze oraz atrakcyjniejsze”.

                        Wszystkim życzymy radości i …wszystkiego żółtego.

             

            Monika Kluk

        • Dzień Chłopaka 2022
          • Dzień Chłopaka 2022

          •  

            Po blisko trzyletniej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym w kraju, ponownie można urządzać zabawy w większym gronie.

            Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Mikołajkach z okazji Dnia Chłopaka zorganizował dla uczniów klas 5-8 występy artystyczne, podczas których na scenie młodzi artyści mogli zaprezentować swoje talenty taneczne, parodystyczne i aktorskie.

            Widownia wspólnie z wykonawcami bawiła się w rytm nowszych i tych nieco starszych przebojów. Zwieńczeniem występów było wspólne (artystów i widzów) odtańczenie Macareny.

            Sam program artystyczny zaprezentowano 29. września, więc święto wszystkich chłopców wydłużyło się o jeden dzień 😉

             

            Monika Kluk