• życzenia świąteczne

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niech atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki, odgłos łamanego opłatka i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia wszelkiego dobra, życzliwości, zdrowia, pomyślności oraz samych szczęśliwych zdarzeń  w nadchodzącym Nowym Roku 2023.

Bożena Krupińska i Katarzyna Dobrzeniecka

• Dzięki ofiarności całej społeczności Zespołu Oświatowego w Mikołajkach do

schroniska w Pudwągach trafiło łącznie:

• 172 kg karmy suchej i mokrej,

• 35 posłań,

• Ubranka, smycze, smakołyki, miski, obroże itp.

Dziękujemy za wrażliwość na potrzeby zwierząt, a przede wszystkim za to, że wspólnie możemy zdziałać więcej i czynić dobro! Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony przedszkolaków, uczniów i ich rodziców.

Wszystkim dziękujemy za okazane serce i wsparcie.

Koordynatorzy akcji: Jolanta Kurowska, Katarzyna Dobrzeniecka, Justyna Zajkowska

• Próbny egzamin ósmoklasisty

• Kolejny rocznik klas ósmych przystąpił do pierwszego próbnego egzaminu. Podczas
            trzech grudniowych dni (12-14) uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, umiejętności, a nawet…
            stopień opanowanie stresu.
            Język polski, matematyka i język obcy- to z tych przedmiotów ósmoklasiści
            wykazywali się wiadomościami i kompetencjami.
            Tradycyjnie, co do stopnia trudności, zdania były skrajnie podzielone: od „bułka z
            masłem” po „o matko…”.
            Każdy próbny egzamin czy test, mają za zadanie uświadomienie zdającym czego
            jeszcze nie opanowali w stopniu wystarczającym, zadowalającym. Dlatego druga taka próba
            czeka na uczniów już w marcu.
            Trzymajmy kciuki.

Monika Kluk

• List od … św. Mikołaja

• 6 grudnia uczniowie naszej szkoły otrzymali list od… św. Mikołaja. Byliśmy tym faktem bardzo zaskoczeni. List do św. Mikołaja to byłoby jasne, ale od

Po otwarciu listu okazało się, że tego dnia w określonych godzinach mieliśmy do wykonania konkretne zadanie:

• Klasy I – III – zaśpiewanie kolędy

• Klasy IV – V – pajacyk

• Klasy VI – VII – pompki

• Klasy VIII – przysiady

Wszystkie klasy podeszły do swych zadań bardzo odpowiedzialnie i dużą porcją dobrego humoru. A może obawiały się, że św. Mikołaj patrzy z ukrycia i zbyt opieszałym nie wrzucić prezentu przez komin. Zapraszamy do obejrzenia wykonania zadań zleconych przez św. Mikołaja.

Mikołaj Głowacki

• Mikołajki w Mikołajkach

• Zgodnie z lokalną tradycją, zawsze w grudniu, w naszej gminie organizowane są „Mikołajki
            w Mikołajkach”. Jest to atrakcja, której celem jest integracja społeczności, angażowanie jej w
            rzeczy ważne i oczywiście dobra zabawa.
            W tym roku, po raz pierwszy, tak wiele elementów ukierunkowanych było na zwierzęta. Na
            początku miał miejsce „Bieg na 6 łap”- właściciele ze swoimi psami pokonywali trasę 5-
            kilometrową w kierunku Łuknajna. Przed CK „Kłobuk” pojawiła się zaczarowana zagroda, w
            której do zgromadzonych tam zwierząt można było się przytulać, głaskać. W rama akcji
            „Zerwijmy łańcuchy- Uwolnij przyjaciela” i „Nie kupuj- adoptuj” oraz podczas warsztatów z
            zoopsychologiem, można było pogłębić swoją wiedzę dotyczącą postępowania z naszymi
            czworonożnymi przyjaciółmi.
            Zarówno przy wyżej wymienionych stanowiskach, jak również na stoisku kulinarnym,
            florystycznym i z animacjami dla dzieci, pojawili się wolontariusze z naszej szkoły. Ponad 30
            zaangażowanych uczniów pomagało i czuwało nad sprawnym przebiegiem imprezy. Spisali
            się fenomenalnie.
            Do zobaczenia w następnym roku.

Monika Kluk

• Wycieczka do Konsulatu Świętego Mikołaja

• 28 listopada 2022r. uczniowie z klasy II a i II b Szkoły Podstawowej w Mikołajkach wybrali się na wycieczkę do Konsulatu Św. Mikołaja w Kętrzynie.

Dzieci zwiedziły Krainę Bajki i Muzeum Bombki Kętrzyńskiej, gdzie poznały metody produkcji szklanych bombek oraz innych ozdób choinkowych. Następnie uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których własnoręcznie ozdabiały bombki wykazując się dużą kreatywnością i artyzmem. Wycieczka wprowadziła nas w świąteczny nastrój i upłynęła w bardzo miłej atmosferze.

Życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym i wspaniałych prezentów pod choinką.

Bożena Kochańska i Jolanta Jarguz