Plan lekcji - semestr I roku szkolnego 2022/2023 znajduje się w załączniku
Aktualności
PLAN LEKCJI - semestr I roku szkolnego 2022/2023
Przywozy i odwozy uczniów
1 września 2022 r. przywozy uczniów do szkoły we wszystkich kierunkach na 8.45 (o godzinę później niż w podanym rozkładzie jazdy), a odwozy o 10.10.
Od 2 września 2022 r. przywozy uczniów odbędą się według podanego rozkładu, odwozy uczniów do miejsca zamieszkania będą obowiązywały w godzinach 13.35 i 15.15.
wszystkie informacje znajdują się w linku poniżej
Przydział sal lekcyjnych - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Informacje na temat przydziału sal lekcyjnych podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego znajdują się w załączniku
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej w Mikołajkach odbędzie się 1 września 2022r. (czwartek) o godz. 9.00 w hali sportowej.
Po uroczystej akademii odbędą się spotkania z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
Zapraszam serdecznie
Bożena Krupińska - dyrektor szkoły
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW r.szk. 2022/2023
Życzenia od wychowawców świetlicy socjoterapeutycznej
Wychowawcy świetlicy socjoterapeutycznej w Mikołajkach życzą swoim wychowankom bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.
Ostatni rysunek
Klasy VII w tym roku kończą plastykę. Na ostatniej lekcji wykonali „pożegnalne plakaty”. Ostatnie ćwiczenie plastyczne polegało na wykonaniu dowolnego rysunku na wspólnym plakacie. Ale to nie wszystko. Każdy mógł coś dorysować do zilustrowanego elementu przez inną osobę. Zabawa była świetna! Momentami przy tablicy robiło się naprawdę ciasno. Niektórzy wreszcie mogli ujawnić swój prawdziwy talent 😊
Małgorzata Bochra
Konkurs z chemii i fizyki od Dyktanda.pl
Chemia i fizyka należą do Twoich ulubionych przedmiotów szkolnych? Lubisz je zgłębiać i o nich pisać? Wykorzystaj swój talent i dołącz do rywalizacji o nagrody o wysokiej wartości oraz o tytuł Mistrza!
Takie możliwości stwarza konkurs Mistrz Chemii i Fizyki rozgrywany na platformie edukacyjnej Mathematics.live. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie opracowań na tematy wybrane samodzielnie z listy. To świetna okazja do ugruntowania posiadanej już wiedzy, a także zgłębienia nowych zagadnień.
Konkurs startuje w pierwszych dniach czerwca i potrwa do końca wakacji. Aby dołączyć do konkursu, wystarczy kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:
https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-chemii-i-fizyki
Prawdopodobieństwo zdobycia nagród jest wyjątkowo wysokie! Nagrody otrzyma aż 100 najlepszych uczestników. A nagrody osiągają nawet wartość dwóch tysięcy złotych!
Do zdobycia są zarówno nagrody rzeczowe, jak i vouchery do serwisu z korepetycjami online Tutors.live (https://tutors.live/). Mogą posłużyć np. na naukę języków obcych lub na uzupełnienie braków w dowolnym przedmiocie szkolnym.
Dołącz do konkursu już dziś, a tytuł Mistrza Chemii i Fizyki jeszcze tego lata może być Twój!
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Wycieczka klasy I a do Nadleśnictwa Spychowo
6 czerwca 2022 r. uczniowie klasy I a wybrali się do Nadleśnictwa Spychowo, gdzie uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Spotkały się z leśnikami, którzy oprowadzili je po Muzeum Leśnym. Następnie uczestniczyły w terenowych warsztatach edukacji leśnej. Zajęcia zakończyły się ogniskiem i wspólną zabawą na łonie natury. Atrakcji było bardzo wiele, dzięki czemu ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.
Bożena Kochańska
13
Festyn Rodzinny 2022
Po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną w kraju, w Szkole Podstawowej w Mikołajkach ponownie odbył się Festyn Rodzinny.
Głównym organizatorem była Rada Rodziców we współpracy z Samorządem Uczniowskim szkoły. Sam festyn zatytułowano “Szkoła Moich Marzeń”. Swoją obecnością uświetnili spotkanie: starosta p. B. Kuźmicka- rogala i burmistrz miasta p. P. Jakubowski.
W sobotę, 21 maja 2022 roku, podczas kilku popołudniowych godzin, mieszkańcy miasta i okolicy mogli liczyć na rozrywkę “dla ciała i ducha”. Rodzice uczniów zadbali o szereg stoisk z ciastami, przetworami, sałatkami, napojami, popcornem, fantami, wyrobami rękodzielniczymi, książkami. Ponadto zorganizowano fotobudkę, stoisko malowania twarzy i balonów, oraz gry planszowe dla najmłodszych. Swoje stanowiska mieli: Policja, Ratownicy Medyczni, Straż Pożarna i grupa ubezpieczeniowo-finansowa Aviva.
Dodatkowo zaprezentowano tablice z projektu unijnego o inwestycjach na terenie Mikołajek.
Na scenie stołówki szkolnej miały miejsce występy artystyczne uczniów SP Mikołajki oraz naszych przyjaciół z Ukrainy. Wystąpił zespół p. S. Brzozowskiej, tercet taneczny uczennic klasy piątej inspirowany just dance, a p. C. Szeremeta przygotował turniej klas, czyli Klasowiadę.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje atrakcyjnych voucherów.
Celem kwesty podczas festynu było zebranie kwoty na realizację wizji szkoły uczniowskich marzeń, a duża frekwencja i hojność gości, pomimo niepewnej aury, na pewno to ułatwi.
Monika Kluk
33
Egzamin ósmoklasisty 2022
We wtorek, 24 maja 2022 roku, pisemnym egzaminem z języka polskiego, rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Przeprowadzany został po raz czwarty - po raz pierwszy uczniowie klas VIII zdawali go w 2019 roku.
Ponad 500 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z całej Polski zmagało się z zawiłościami języka polskiego. W drugim dniu, w środę, odbył się egzamin z matematyki. W trzecim dniu, w czwartek- z języka obcego nowożytnego.
W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 61 osób, a wśród zdających była jedna uczennica z Ukrainy.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Sam wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej
Wszystkim zdającym życzymy trafnych wyborów i powodzenie w kolejnych etapach edukacji.
Monika Kluk
14
Festyn rodzinny
Ekologiczne Warsztaty Komunalne
19 maja uczniowie z klasy I a i I b uczestniczyli w Mazurskich Warsztatach Komunalnych zorganizowanych przez ZUK w Mikołajkach. Zajęcia były bardzo ciekawe, pobudzały wyobraźnię i kreatywność wszystkich uczestników. Celem warsztatów było rozbudzanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec mazurskiej przyrody. Dzieci uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci, brały też udział w quizie ekologicznym. Za aktywny udział w spotkaniu dostały super nagrody!
Jolanta Jarguz
Bożena Kochańska
6
Dzień Idola
Kolejny nietypowy dzień uczniowie naszej szkoły mają już za sobą.
Tym razem na tapet wzięliśmy idoli, sławne postacie, bohaterów bajek i filmów, a nawet nasze ulubione zwierzątka. Jeśli ktokolwiek myśli, że wyobraźnia ma swoje granice, to w Dniu Idola zostały one niejednokrotnie przekroczone.
Ważna była inwencja i niepowtarzalność kostiumu.
Pomysłów i stopnia zaangażowania w przygotowanie kreacji można tylko pozazdrościć.
Monika Kluk
5
Wystawa plakatów
Zachęcamy do obejrzenia wystawy plakatów wykonanych przez uczniów w ramach Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia”. Celem konkursu było ocalenie od zapomnienia twórczości nieżyjących już polskich artystów. Dzieci wspólnie z rodzicem wykonały plakaty na temat wybranego przez siebie artysty.
Dzień inny niż wszystkie
Samorząd Uczniowski naszej szkoły, podczas jednego ze swoich zebrań, zaproponawał uczniom zabawę w „tematyczne przebieranki”.
Społeczność szkolna zareagowała na pomysł bardzo pozytywnie. Zarówno pierwszoklasista, jak i uczeń starszej klasy; chłopak, czy dziewczyna; mały i ten większy, w wyznaczone dni przebierali się ubarwiając szkolne korytarze i niejednokrotnie wywołując uśmiech na twarzach osób postronnych.
Szczególnie miło było oglądać zaangażowanieuczniów klas najmłodszych.
Mamy za sobą już Dzień Piżamy, Tydzień Kolorów i Dzień Bez Plecaka, a już 13-ego maja czeka nas Dzień Idola.
Zobaczymy jakie tym razem pomysły przyjdą do głów naszym uczniom.
Wyobraźnia ma moc.
Monika Kluk
17
Konkurs krajoznawczy
W kwietniu odbył się w naszej szkole konkurs krajoznawczy z języka niemieckiego. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas siódmych i ósmych. Najpierw uczestnicy musieli wykonać plakat lub prezentację na temat wybranego kraju niemieckojęzycznego, potem wykazać się wiedzą krajoznawczą rozwiązując test o „DACHL-Länder”(o państwach niemieckiego obszaru językowego, tj. Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein).
Spośród uczestników konkursu największą wiedzą wykazali się: I miejsce: Marika Gałus kl. 8a (94%), II miejsce – Franciszek Tkaczyk kl. 7b (91%), III miejsce: Monika Olszewik kl. 8b, Julia Stefańska kl. 8c (83%).
Gratulujemy wysokich wyników! Dziękujemy uczniom klas siódmych i ósmych za udział w konkursie.
Agnieszka Ostrowska
Ewa Kamińska
6
Akademia z okazji Święta Konstytucji
Jak „odczarować” lektury szkolne….
Powszechnie wiadomo, że lektury szkolne nie cieszą się wśród uczniów szczególną popularnością. Jak więc skłonić uczniów do ich czytania? Jak pobudzić ich aktywność poznawczą? Co zrobić, żeby przygotować ich do egzaminu? Postanowiłam „odczarować” nieco lektury szkolne. Przy omawianiu każdej z lektur zaproponowałam uczniom wykonanie zadań pobudzających do aktywności poznawczej i twórczej. Celem było nawiązanie indywidualnej relacji czytelnika z bohaterami utworu podczas wykonywania projektu. Uczniowie klasy 4a i 5a wykonali miedzy innymi „Fotobudkę” z bohaterem literackim, „Lapbooka”, „Lekturę w pudełku”, „Lekturę na wieszaku”, „Komiksowe story cubes”. Informacje w ciekawej szacie graficznej stały się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy o danej lekturze. Wierzę, że wybrane utwory, ich bohaterowie i wydarzenia pozostaną na długo w pamięci uczniów.
Katarzyna Dobrzeniecka
13
Archiwum Aktualności