• Ostatni rysunek

• Klasy VII w tym roku kończą plastykę. Na ostatniej lekcji wykonali „pożegnalne plakaty”. Ostatnie ćwiczenie plastyczne polegało na wykonaniu dowolnego rysunku na wspólnym plakacie. Ale to nie wszystko. Każdy mógł coś dorysować do zilustrowanego elementu  przez inną osobę. Zabawa była świetna!  Momentami przy tablicy robiło się naprawdę ciasno. Niektórzy wreszcie mogli ujawnić swój prawdziwy talent 😊

Małgorzata Bochra

• Konkurs z chemii i fizyki od Dyktanda.pl

• Chemia i fizyka należą do Twoich ulubionych przedmiotów szkolnych? Lubisz je zgłębiać i o nich pisać? Wykorzystaj swój talent i dołącz do rywalizacji o nagrody o wysokiej wartości oraz o tytuł Mistrza!

Takie możliwości stwarza konkurs Mistrz Chemii i Fizyki rozgrywany na platformie edukacyjnej Mathematics.live. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie opracowań na tematy wybrane samodzielnie z listy. To świetna okazja do ugruntowania posiadanej już wiedzy, a także zgłębienia nowych zagadnień.

Konkurs startuje w pierwszych dniach czerwca i potrwa do końca wakacji. Aby dołączyć do konkursu, wystarczy kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

Prawdopodobieństwo zdobycia nagród jest wyjątkowo wysokie! Nagrody otrzyma aż 100 najlepszych uczestników. A nagrody osiągają nawet wartość dwóch tysięcy złotych!

Do zdobycia są zarówno nagrody rzeczowe, jak i vouchery do serwisu z korepetycjami online Tutors.live (https://tutors.live/). Mogą posłużyć np. na naukę języków obcych lub na uzupełnienie braków w dowolnym przedmiocie szkolnym.

Dołącz do konkursu już dziś, a tytuł Mistrza Chemii i Fizyki jeszcze tego lata może być Twój!

• Wycieczka klasy I a do Nadleśnictwa Spychowo

• 6 czerwca 2022 r. uczniowie klasy I a wybrali się do Nadleśnictwa Spychowo, gdzie uczestniczyli w niezwykłej lekcji przyrody. Dzieci zdobyły wiele ciekawych  informacji na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Spotkały się z leśnikami, którzy oprowadzili je po Muzeum Leśnym. Następnie uczestniczyły w terenowych warsztatach edukacji leśnej. Zajęcia zakończyły się ogniskiem i wspólną zabawą na łonie natury. Atrakcji było bardzo wiele, dzięki czemu ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci.

Bożena Kochańska